rss
PatRESS News

Zpět

Litoměřicko zná své Sportovce roku

8. února 2012

Litoměřice – Je dobojováno. Tradiční anketa Sportovec roku Litoměřicka zná své vítěze. Odhalil je slavnostní večer v litoměřickém domě kultury. Zabodovat dokázali především lovosičtí házenkáři, kteří ovládli nejsledovanější kategorie dospělých jednotlivců i družstev. Rozdány však byly ceny v šestici vypsaných třídách, z nichž ti nejlepší postupují do dalších kol.
            Házenkáři HK.A.S.A. Město Lovosice senzačně obhájili loňské vavříny. Historické stříbro v extralize jim zajistilo vítězství v kategorii kolektiv dospělých. Reprezentant Jiří Motl jako nejlepší střelec sezóny suverénně kraloval dospělým jednotlivcům. Házenkáři tak měli dostatek prostoru bavit publikum. „Vždyť právě pro diváka to děláme. Hru se snažíme vytvářet napínavou, stejně jako když jsme teď o jediný gól porazili Zubří. Vedli jsme o šest branek, ale to by byla nuda, tak jsme zvolnili. Je pravda, že ne vždy nám to vyjde. Třeba na podzim nám tyhle vtípky nevycházely,“ smál se při povídání s moderátorem večera Radkem Šilhanem zkušený hráč Vladimír Šuma, kterého o chvíli později doplnil kolega Jiří Motl. „Ano, byl jsem asi jediný hráč uplynulého mistrovství Evropy, který chodí do práce a musel si brát dovolenou,“ usmál se Motl od moderátorského pultu.
            Při vyhlášení nechyběli ani motoristé. Pilot Adam Lacko truckracingové stáje MKR Technology si odnesl cenu za osmou příčku. „Radost mám z každého umístění v různých sportovních anketách. Letos jsem si už vyzvedl bronzový Zlatý volant. Trošku jsem očekával za třetí místo v evropském šampionátu vyšší pozici, na druhou stranu je vidět, že v regionu je více velmi zdatných sportovců napříč spektrem, z čehož je třeba mít také radost. Pro mě to jen znamená, více na sobě makat, abych se ještě více vryl do paměti hlasujících a třeba už v příštím roce se probojoval do elitní trojice,“ měl radost z vyhlášení jezdec Adam Lacko, za kterého cenu v litoměřickém domě kultury převzala jednatelka stáje MKR Technology Klára Kress.
Také letos mládežníkům kraloval cyklista Slavoje Terezín Matěj Zahálka, za kterého cenu převzal trenér Václav Bureš. „Matěj byl teď s námi týden na soustředění na horách, které si ještě o další týden protáhl, takže na běžkách už teď má stovky kilometrů a dostává se před sezónou do výborné formy, kterou jak doufáme, také následně zužitkuje,“ podotkl trenér Bureš na adresu Matěje Zahálky.
Mládežnickým družstvům dominovali litoměřičtí šermíři, kategorii masters zase veslařka Libuše Bruncvíková a mezi hendikepovanými sportovci si cenu převzal Dezider Holub z ÚSP Liběšice. „Anketu jsem vyhrál už poosmé,“ odtajnil úspěšný multisportovec Dezider Holub.     
Populární anketu tradičně vyhlašuje Litoměřický Deník spolu s Okresním sdružením Českého svazu tělesné výchovy ve spolupráci s Městem Litoměřice. Při slavnostním večeru, ze kterého vítězové putují do dalších kol vrcholících republikovým vyhlášením, bylo oceněno deset jednotlivců dospělých, pět mládežníků, tři kolektivy dospělých, tři mládeže, jeden handicapovaný a jeden seniorský (veteránský) sportovec. Pořadí sestavilo hlasování čtenářů, sportovních redaktorů, zástupci ČSTV, měst a sportovních subjektů.
 
Sportovec roku 2011
Dospělí:Jiří Motl (HK . A. S. A. Město Lovosice, házená), 8. Adam Lacko (MKR Technology, truckracing)
Mládežníci:Matěj Zahálka (CK Slavoj Terezín, silniční cyklistika) 
Družstva dospělých:HK. A. S. A. Město Lovosice (družstvo mužů, házená) 
Družstva mládeže: Slavoj Litoměřice (šerm, žáci)
Masters:Libuše Bruncvíková (TJ Slavoj Litoměřice, veslování)
Handicap:Dezider Holub (ÚSP Liběšice, lyžování)
 
Fotogalerie


tagy: Sportovec roku, anketa, MKR Technology, Lacko, Zahálka, Motl, házená, cyklistika, kolektiv
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Horská výzva v Jeseníkách doslova lámala rekordy

Horská výzva 2020 dostala finální podobu

Horská výzva zná termínovku pro rok 2020

Hokejoví reprezentanti se podepíší v Porsche Plzeň“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz