rss
PatRESS News

Zpět

Litoměřický Svoboda dal svůj první hattrick v extralize

18. únor 2015

Tomáš Svoboda Plzeň/Litoměřice - Litoměřický rodák a hokejový odchovanec Tomáš Svoboda byl hlavní hvězdou extraligového utkání HC Plzeň vs. Vítkovice Steel. V něm domácí zvítězili 9:3 a hráč s číslem 23 nejen, že slavil vysoké vítězství, ale především svůj první hattrick v nejvyšší české soutěži.
Rodák z Litoměřic Tomáš Svoboda přišel do Plzně na hostování z Brna koncem roku, kdy se mu na ledě zrovna nedařilo, ale západočeské metropoli je to zcela jiný Svoboda. Nejen, že se ihned zařadil mezi výrazné hráče, ale ve středu se stal rovnou nejlepším střelcem. První gól vstřelil už na začátku páté minuty, kdy domácí Plzeň poslal do dvoubrankového vedení 2:0, svoji bezchybnou dělovkou o deset minut později zvýšil stav utkání na 6:1. První extraligový hattrick v životě vystřelil ve druhé třetině v osmadvacáté minutě. Jeho tým nakonec zvítězil vysoko 9:3 a litoměřický Tomáš Svoboda byl zaslouženě vyhlášen hráčem zápasu. „Statistiky jsem nekontroloval, ale žádný jiný hattrick si nepamatuji, takže byl určitě první. Něco to určitě stát bude,“ pousmál se na tiskové konferenci forvard Indiánů, pro něhož to byl nejpovedenější zápas na západě Čech. „Jsou prostě takové zápasy, někdy se to povede. Pomohl nám začátek, když nám to tam napadalo. Vítkovice hrají o desítku, takže pro ně to byl těžký zápas, když prohrávaly 1:6 po první třetině. Nás to zase nakoplo, dostali jsme je pod tlak a už to měli strašně těžké,“ pronesl Svoboda jako by hattrick nebyl nijak velkou senzací.
Litoměřický odchovanec měl původně být na západě Čech jen do 25. ledna, ale v modro-bílém dresu chytil doslova druhou mízu a stal se očekávanou posilou, která má v Plzni zůstat přinejmenším do konce sezóny. Svoboda je s Indiány aktuálně na třetím místě extraligové tabulky. Už tento pátek ho ale čeká další mimořádně pikantní utkání v Brně, kde dlouhá léta působil. „Před zápasem v Brně vypíšu nějakou odměnu, ale uvidíme, kolik mi vůbec zbyde na účtu po hattricku,“ vzkázal přes twitterový účet Indiánů Svoboda.
  Svoboda dává svůj první hattrick. Tomáš Svoboda

tagy: hokej, Plzeň 2016, Tomáš Svoboda,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Rock Point – Horská výzva se rozšíří o závod na Vysočině

Pálavským závodem vyvrcholila letošní Rock Point - Horská výzva

Rock Point – Horská výzva finišuje na Pálavě

Horská výzva byla po řádění vichru opravdovou výzvou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz