rss
PatRESS News

Zpět

Litoměřický Tomáš Lisec se chystá na extrémní čtyřiadvacítku

31. říjen 2014

Manželka Janča je pro Tomáše Lisce vždy velkou oporou. Litoměřice/Kouty - Už tuto sobotu odstartuje nejextrémnější běžecká čtyřiadvacítka. Na start do Jeseníků na Rock Point - Horskou výzvu 24 hodin míří několik desítek nebojácných dobrodruhů. Mezi nimi je nejen celá řada zkušených borců, ale také mnoho amatérů, kteří se rozhodli "výzvě" neodolat. Pro všechny to bude velká premiéra. Na trať chystá i Tomáš Lisec, litoměřický odvážný policista. Se čtyřiadvacítkou má své zkušenosti a letos šel třeba i dva závody seriálu Rock Point - Horská výzva. Bleskový rozhovor je tedy na místě.
 
1. Tomáši, čtyřiadvacítka bude v Jeseníkách opravdu náročná, jak si hodláš rozvrhnout síly?
Zatím si dost dobře neumím představit, že to bude ještě náročnější okruh, než na čtyřiadvacítce na Lysé hoře. To převýšení je přímo brutální. Osobně si myslím, že bude důležité nepřepálit první třetinu závodu, nenechat se strhnout davem, nebláznit. Závod je opravdu dlouhý, chléb se láme až po cca 15 hod., kdy je podstatné, aby se člověk přinutil pokračovat, udržel si na trati slušné tempo a v depu nedělal dlouhé přestávky. Plánuji, že po polovině závodu si udělám delší cca 20 - 30 min. pauzu, kdy se chystám vydatně najíst a v rámci možností si odpočinout. Jinak se také budu snažit nezničit si do kopce nohy, na  traverzech a z kopce dolů musím být schopný stále běžet, v opačném případě je tam pak obrovská časová ztráta.
 
2. Co si na trať vezmeš s sebou?
Vzhledem k výbornému zajištění občerstvovacích stanic si toho moc brát nebudu, jen povinnou výbavu, tzn. čelovku a mobil. Přemýšlím, že si nebudu brát na okruh ani pití. Do kapsy si pro případ nějaké náhlé krize vezmu nějaký energetický gel apod., jinak poběžím opravdu nalehko. Uvidím po prvních okruzích. S oblečením to také nechci přehánět, nemám rád, když se peču. Když mi bude zima, tak zrychlím. :-)
 
3. Co ti pomáhá, když už cítíš, že nemůžeš?
V depu budu mít manželku Janču. To bude asi nejsilnější nakopávač ve smyslu, že se před ní budu chtít předvést a udělat slušný výsledek. Je pro mne na závodech skutečná opora. V době krize mi pomáhají myšlenky na něco hezkého, člověk se musí myšlenkami přenést zcela někam jinam a nemyslet na tu hroznou fyzickou bolest. Dobrá je někdy mp3 se songy typu Radical Face - Welcome home, které mě dokážou probrat. A taky mi pomáhá v duchu si pořádně zanadávat. A když v mé blízkosti nikdo není tak i nahlas. :-)

Zpráva o Rock Point-Horské výzvě 24 hodin.tagy: Rock Point, outdoor, závody, Horská výzva, Zitta, Jeseníky, 24,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Rock Point – Horská výzva se rozšíří o závod na Vysočině

Pálavským závodem vyvrcholila letošní Rock Point - Horská výzva

Rock Point – Horská výzva finišuje na Pálavě

Horská výzva byla po řádění vichru opravdovou výzvou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz