rss
PatRESS News

Zpět

Loprais otestuje Královnu na Silk Way Rally

5. července 2013

Nová Lopraisova tatrovka vyráží na Silk Way Rally.
Moskva/Židovice - Na Rudém náměstí v Moskvě odstartuje už tento pátek tradiční Silk Way Rally. V jedné z nejtěžších vytrvalostních soutěží na světě nebude chybět ani tatrovka Aleše Lopraise. Na "Hedvábné stezce" hodlá Loprais především provětrat jeho zcela nový závodní speciál, který s ním stavěl severočeský tým MKR Technology.  Ze spojení sil úspěšných truckerů totiž vzešla "Královna", která má přivézt triumf ze slavného Dakaru.
            "Nové je úplně všechno. Nezůstal kámen na kameni. Bylo na čase udělat nový evoluční krok. Teď jsme technicky na zcela jiném levelu a je jasné, že teď musíme absolovat takový test, aby z auta vypadaly všechny šroubky a my se řádně připravili na Dakar," sdělil pilot nové Tatry Jamal Aleš Loprais.
            Ruská Silk Way Rally tedy bude hodně ostrým testem. Mnozí ji dokonce označují za mnohem těžšího bratra slavného Dakaru.  Stejnou porci kilometrů totiž piloti musí zvládnout za výrazně kratší dobu. Lopraisova nová tatra byla navíc postavena doslova za pět minut dvanáct. Sám pilot Instaforex Loprais Teamu se proto netají tím, že úspěchem v Rusku by tentokrát bylo vůbec dojet do cíle. "Realita je, že za sebou máme dva a půl testovacího dne, ale byl by hřích takové dělo nevytáhnout do druhého nejtěžšího maratonského závodu. Priorita je otestovat a Silk Way nám ukáže, jak jsme konkurenceschopní a co to auto vydrží," podotkl Loprais.
            Z úplně nové "Královny" je ale už teď synovec legendárního Monsieur Dakar Karla Lopraise maximálně nadšený. Spojení se severočeskou stájí MKR Technology přineslo velké změny a především nové srdce - agregát MKR Rally Edition s výkonem 920 koní a krouticím momentem 4 500 Nm. "Prostě to fakt jede," usmál se Loprais.


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Loprais, Silk Way Rally, Rusko, Dakar, Tatra Jamal,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz