rss
PatRESS News

Zpět

Lovci slaví stříbro

16. květen 2015

Stříbrný tým Lovosic se svými fanoušky. Lovosice – Lovosice zažívají historický moment. Lovosičtí házenkáři vybojovali stříbrnou medaili. Na severu Čech titul obhájila Plzeň.
            „V tuhle chvíli si to jen málokdo uvědomuje, ale za pět deset let si všichni rádi na tuhle sezónu zavzpomínáme a na to za jakých okolností jsme stříbrnou placku vybojovali. V průběhu sezóny jsme byli ve fázi, kdy jsme byli na hraně play off, pak přišlo semifinále, ve kterém jsme zvrátili mečbol Brna a naprosto senzačně jsme se dostali do finále,“ připomněl podstatný fakt lovosický Jan Landa.
            Finálová série s Plzní trvala sice jen tři utkání, ale o to dramatičtější byl samotný závěr. Ve třetím utkání, které se hrálo na palubovce Lovosic, byli dlouho tahouny právě domácí. Ti vedli i o pět branek. Plzeň ale ukázala, že si titul zaslouží. Diváci sledovali mimořádně napínavé utkání. V poslední minutě se Západočeši dostali do jednobrankového vedení 21:22. Lovci šli do útoku a na úplném konci dokonce mohli srovnat při nařízeném sedmimetrovém hodu. Štěstí jim ale nepřálo. Pavel Chroustovský branku neproměnil a brankář Radek Motlík byl prvním, kdo začal slavit. „Pája byl tím, kdo nás v posledních zápasech zachraňoval. Tentokrát nám právě ten jeden jeho gól chyběl, ale taková je házená. Opravdu můžeme být rádi, kde jsme a co jsme vybojovali. Máme co slavit,“ usmál se Landa. „Hráli jsme naplno až do konce. Chtěli jsme vyhrát a dali jsme do toho všechno. Že Pája nedal tu poslední branku, mě mrzelo snad jen pár vteřin. Vždyť máme stříbro. Tak jsme druzí no co?,“ radoval se Lukáš Malý.
            Právě uplynulá sezóna pro tým HK .A.S.A. Město Lovosice skončila historickým úspěchem. Lovci podruhé dosáhli na extraligové stříbro, ale k němu letos přidali ještě vítězství v Českém poháru. Severočeši za sebou mají mimořádný rok, který byl poslední pro zkušeného hráče Milana Berku, který se na začátku zápasu rozloučil se svojí aktivní kariérou. U týmu bude dál působit na trenérské pozici.

>>Fotogalerietagy: házená, Lovosice, extraliga, medaile, stříbro, Plzeň, zlato, Berka,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek

Lovci v přímém přenosu krásně porazili Karvinou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz