Zpět

Lovci v extralize přezimují na druhé příčce

19. prosinec 2013

Lovci jsou v tabulce stříbrní.
Hranice/Lovosice - Na druhé příčce extraligové tabulky přezimují lovosičtí házenkáři. Po dlouhém vedení se na stříbrnou pozici dostali díky letošním dvěma posledním zápasům s Plzní a Hranicemi. Hráči na palubovku sice naskočí opět až koncem ledna, ale Jiří Motl se během pauzy představí v dresu reprezentačním.
            Do závěrečného utkání letošního roku nastoupil tým HK .A.S.A. Město Lovosice už i s uzdraveným Jiřím Motlem. V Hranicicích ale chyběl rozehrávač Berka. I přes řadu omezení ve svém kádru hosté naklonili zápas na svoji stranu. Ke konci první půle dokonce vedli o pět branek. O poločas ale šli do šaten za stavu 15:17. Přestože ještě úvod druhé části hry měli pevně v rukách Lovci, závěr se jim nevydařil, soupeř vyrovnal a nakonec o jedinou branku zvítězil 27:26. Poslední utkání roku tak chutnalo hořce. "Bodovat jsme si určitě zasloužili, hráči bojovali, jejich přístup byl velmi dobrý, ale absence zraněných nebo nemocných klíčových hráčů je prostě na naší hře znát," zhodnotil lovosický trenér Vladimír Šuma.
            Rok 2013 tak severočeský tým končí s bilancí šestnácti odehraných zápasů, ve kterých dvanáctkrát vyhrál a zaznamenal kvartet proher. Čtyřiadvacet bodů pro Lovosice znamená průběžnou druhu pozici, když ztrácí tři body na vedoucí Plzeň. Naopak třetí Jičín zaostává o čtyři body za Lovosicemi. "Nemá smysl bavit se dopředu. Stačí malá chyba a jsme bez medaile stejně jako loni, takže do žádných "kdyby" se pouštět nebudu. Jsme na tom dobře a důležité je, že naše hra baví diváky a ti nás podporují. Musím opět zopakovat, že máme nejlepší fanoušky z celé extraligy," podotkl jeden z tahounů Lovosic Jan Landa.
            Házenkářská extraliga se na několik týdnů odmlčí. Do soutěže hráči znovu naskočí 29. ledna, kdy Lovosice od 18 hodin hostí Přerov.
            Pauzu vyplní reprezentace účastí na ME v Dánsku (12.-26. ledna 2014), která je také pro Lovosice také velmi důležitá. V širší nominaci opět nechybí Jiří Motl.

tagy: házená, Lovosice, extraliga, Hranice, Motl,