Zpět

Lovci zahájili sérii jasným vítězstvím nad Frýdkem

16. listopadu

Václav Klimt v souboji s Frýdkem-Místkem.
Lovosice - Výborně odstartovali lovosičtí házenkáři šňůru pěti domácích utkání v řadě. Na úvod "vyklepli" Frýdek-Místek. Lovci se před svými fanoušky blýskli jasnou výhrou o osm branek, když zvítězili stavem 33:25.
            "Jsme spokojení, dopadlo to přesně tak, jak mělo," usmál se na konci utkání lovosický Václav Klimt. "Kdepak, mělo to být ještě lepší, takže příště," špičkoval s ním kolega Josef Jonáš.
            Dobrá nálada ve stánku Severočechů vládla přitom už od samého začátku. Lovci se jako favorité dostali ihned do vedení, které drželi po celou dobu utkání. Soupeři z Frýdku-Místku nedovolili ani jedinkrát stav utkání dorovnat. Hosté se přiblížili maximálně na dvě branky. Už o poločas, kdy celky do šaten odcházely za stavu 17:11, bylo jasné, že domácí hodlají stůj co stůj získat další cennou výhru a potvrdit vedoucí příčku extraligy.
            Ve druhé půli Lovci odskočili až na rozdíl devíti branek, ale soupeř se přesto nevzdával a díky tomu diváci v hale Chemik viděli celou dobu bojovnou házenou. Střelecky se ale dařilo Janu Landovi, který protivníkovi nasázel rovnou desítku a výborně mu se sedmi góly sekundoval Tomáš Hes. Svěřenci trenéra Vladimíra Šumy zvítězili jednoznačně o osm branek.
            Domácí série pěti utkání v řadě pokračuje příští týden zápasem s Brnem.

Triglav pojišťovna extraliga - 11. kolo
Lovosice – Frýdek-Místek 33:25 (17:11)
Nejlepší střelci Lovosic: Landa 10/2, Hes 7, Jonáš 5
Nejlepší střelci Frýdku: Petrovský 7, Dyba 4/3, Stachovec 4
Sedmimetrové hody: 4/2 – 5/3, vyloučení: 5 – 6 (ČK Dyba), rozhodčí: Halada, Brůna,