Zpět

Lovosice bolestivě prohrály u Řáholce

26. února 2012

Jakub Kolomazník (HK .A.S.A. Město Lovosice)
Jičín – Smůlu střídaly dechberoucí chyby a čiré zoufalství. Jinak ani nelze popsat utkání osmnáctého kola házenkářské extraligy mezi Jičínem a Lovosicemi. Přestože Severočeši jeli za silné podpory svých fanoušků k lesu Řáholci vyhrát, nakonec odjížděli s velkým zklamáním a bolestivou prohrou 24:21.
            „Že padne v utkání málo gólů, to už jsem zažil, ale abychom ve druhé půlce dali jen sedm branek, to si vážně nepamatuji. Vůbec nevím, kde se vzalo tolik technických chyb. Jen za první poločas jich bylo jedenáct hrozných a o druhé půli ani nemluvím. Bylo to strašný. Takhle nemůžeme chtít vyhrát,“ kroutil hlavou trenér HK.A.S.A. Město Lovosice Vojtěch Srba.
            Hosté na Jičín přitom vletěli s neskutečnou vervou, kterou fanoušci, jež speciálně v hojném počtu na utkání zamířili, chtěli vidět. Lovosice si vybudovaly až pětibrankové vedení a viditelně hodlaly pokračovat na vítězné vlně. Přestože domácí ke konci poločasu dokázali snížit, do šaten odcházeli hráči za stavu 11:14. Ve druhé půli už ale divák nestačil žasnout. Střely zkušených lovosických hráčů míjely bránu o sto šest, míč padal z rukou nebo končil zachycením nesmyslné nahrávky. Soupeř všech chyb dokázal využít. Patnáct minut před koncem vyrovnal na 18:18 a dvě minuty na to už vedl, aby utkání dovedl do vítězného konce 24:21.