Zpět

Lovosice nudně vyhrály s Kopřivnicí a vedou tabulku

18. listopadu 2012

Branky zajišťoval i létající Jiří Brecko
Lovosice - Vyhráli o deset gólů, ale radost z toho sami neměli. Lovosičtí házenkáři sice s přehledem porazili hostující Kopřivnici, ale výsledek měl být mnohem výraznější. Byla to nuda, tak zněly nejčastější komentáře po zápase 10. kola házenkářské extraligy na severu Čech.
            "Spíš mi připadalo, že ten šedesátiminutový zápas trvá hodinu a půl. Tentokrát jsem radost z naší hry neměl. Zatímco v první půli jsme pomalu nedostali góla, v té druhé nám jich soupeř dal hned dvacet. Tohle se divákům líbit nemohlo, i když jsme vyhráli vysoko," nešetřil kritikou vlastní řady asistent trenéra Lovosic Vladimír Šuma.
            Domácí házenkáři přitom do utkání vletěli plni energie. Během úvodní čtvrt hodiny se soupeř nedokázal ani jednou prosadit. Zatímco Lovosice střílely jednu branku za druhou, soupeř na své první dvě proměněné šance čekal až do nařízených sedmimetrových hodů. První poločas skončil za stavu 18:7. I ve druhé půli Severočeši pokračovali ve střeleckém představení - ve třicáté šesté minutě vedli o patnáct branek (23:8), ale pak přišlo jejich velké uvolnění, které umožnilo soupeři snížit na konečný desetibrankový rozdíl 37:27. Zatímco v první půli dali hráči Kopřivnice pouhých sedm branek, ve druhé už se už střelecky takřka trojnásobně zlepšil. "Kdepak, nebyl to hezký pohled. Naše hra mě po dlouhé době hodně nebavila. Musím říci, že diváků mi tentokrát bylo líto a to také proto, že jsem kvůli zdravotním potížím musel sedět mezi nimi," kroutil hlavou brankář Jan Šálek, který s bolavými mezižeberními svaly sledoval zápas z hlediště.
            Utkání tak jen zpestřila, nikoli ale v dobrém slova smyslu, otevřená zlomenina palce kopřivnického hráče Tomáše Mičky, který ze hřiště předčasně rovnou putoval do nemocnice.
            Výhra však zajistila, že se Lovosice posunuly do čela průběžného hodnocení extraligové tabulky.

Nejlepší střelci Lovosic: Sýkora 9, Motl 5/1, Brecko 5
Nejlepší střelci Kopřivnice: Veřmiřovský 8, Krejčiřík 7, Hojník 7/5
Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/5, vyloučení:6 – 5, rozhodčí: Kozler, Vaník, diváků: 750