PatRESS News

Zpět

Lovosice odstartovaly nadstavbu vítězně

16. březen 2014

Lovosice - Rozhodující nadstavbová část letošního ročníku házenkářské extraligy odstartovala a severočeský tým HK .A.S.A. Město Lovosice ji zahájil na výbornou. Na úvod doma porazil Frýdek-Místek 23:21.
            "V tomto případě platí, že je lepší odehrát ošklivou házenou a vyhrát, než aby to bylo opačně. V případě úspěchu se už nikdo nebude ptát na to, jestli jsme odehráli pěkné utkání. Bylo to vydřené vítězství, ale zaplaťpánbůh za něj," podotkl jeden z nejzkušenějších hráčů Lovosic Milan Berka, který zápas s moravsko-slezským soupeřem poprvé odehrál v roli hrdého otce. "Je pravda, že jsem se už stoprocentně mohl soustředit jen na utkání," oddechl si Berka.
            Cesta Lovců za vítězstvím ale nebyla nijak jednoduchá. Hráči navíc pamatovali nedávnou čtyřbrankovou porážku na území soupeře. Přestože utkání otevřel lovosický Hes, do utkání měli lepší vstup hosté. Ti si udržovali jedno až dvoubrankové vedení. Po první půli světelná tabule ukazovala stav 12:13 ve prospěch Frýdku-Místku. V podobném stylu ještě chvíli pokračovala druhá část hry. V sedmatřicáté minutě srovnal Honza Landa a o dvě minuty později poslal domácí tým do vedení Jirka Motl. Lovcům se povedlo odskočit na rozdíl tří branek. Frýdek hrál dokonce i bez brankáře, ale výrazně stáhnout či otočit utkání se mu nepovedlo, a tak Severočeši slavili první nadstavbové vítězství.
            Dalším soupeřem Lovců bude hned následující neděli vedoucí Plzeň. Na programu tak bude dramatický duel prvního s druhým, zápas se hraje v západočeské metropoli. "Půjde prakticky o čtyři body. Buď bodový stav srovnáme, nebo nám Plzeň odskočí právě o ty čtyř body. Pevně věřím, že se nám podaří srovnat," podotkl nabuzeně Berka.

>>Fotogalerie

Triglav pojišťovna extraliga – o 1. – 6. místo – 1. kolo
Lovosice – Frýdek-Místek 23:21 (12:13)
Nejlepší střelci Lovosic: Klimt 6, Landa 3, Hes 3, Motl 3/1
Nejlepší střelci Frýdku: Dyba 6, Strack 4, Mynář 3
Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1, vyloučení: 8 - 3, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 500