rss
PatRESS News

Zpět

Lovosice po krásném boji medaile těsně minula

25. května 2013

Jakub Kolomazník v souboji s Duklou.
Lovosice – Byla to nádherná tečka za letošní sezónou. Happy end se ale nekonal. Přestože lovosičtí házenkáři z domácí palubovky parádně vypráskali tým pražské Dukly, extraligová medaile je nakonec těsně minula. O několik hodin později totiž přišla špatná zpráva – Hranice porazily Zubří. Lovosice tak doplatily na letošní vyrovnanost, která je připravila o konečnou radost z medaile, a skončily na nenáviděné čtvrté příčce. Od stříbra je přitom dělil jediný bod!
            „Slíbili jsme divákům, že budeme hrát na tisíc procent a rozloučíme se s nimi tak, aby na nás mohli být alespoň trochu hrdí. Věřím, že se nám to povedlo. Náš výkon byl perfektní. Velmi dobře jsme bránili, od začátku jsme diktovali tempo a vydobyli jsme si ještě alespoň teoretickou šanci,“ řekl těsně po zápase trenér HK .A.S.A. Město Lovosice Vojtěch Srba.
            Jediný, kdo měl už před závěrečným kolem jistou pozici, byl tým z Jičína, který získal své historické zlato. O rozdělení dalších příček se musela porvat Dukla, Lovosice a Hranice. Jeden musel z kola ven. V nejhorší roli byli Severočeši, kteří jako jediní neměli svůj osud plně ve svých rukách. Museli zvítězit, což se jim podařilo a spoléhat se, že Hranice prohrají. Tím by právě Moravané přišli o svoji medaili. Díky vítězstvím v Zubří jim nakonec patří stříbro a z bronzu se raduje Dukla, která je díky lepší vzájemné bilanci se shodným počtem sedmatřiceti bodů před Lovosicemi.
            Zatímco fanoušci rozhodující duel sledovali v dopoledním televizním čase, Hranice svoji bitvu sehráli až ve večerních hodinách. „Ať už to dopadne jakkoli, právě diváci na tom tratí nejvíce. Myslím, že poslední zápasy, které jsou navíc takto vyrovnané, by se příště měly hrát ve stejnou chvíli, aby pak hráči rovnou věděli, na čem jsou, získali své medaile a mohli se se svými blízkými o tu radost podělit. Večer to už každému bude skoro jedno,“ řekl trenér Srba.
            A měl pravdu. Lovosické publikum totiž sledovalo fantastický duel. Domácí pracovali sladěně jako symfonický orchestr, Berka trefoval branku naslepo i zezadu, v kotli to vřelo, hrdost a radost z předvedeného výkonu budila velké emoce. Že po dlouhých hodinách čekání nakonec medaile nezacinkala, už nebylo tak důležité. „Tak jsme čtvrtí, no a coooo?“ usmál se Lukáš Malý.
 
Fotogalerie
 
Už brzy rozhovor s trenérem Vojtěchem Srbou a házenkářem Jiřím Motlem!


tagy: házená, Lovosice, extraligy, Tipgames, Dukla, Praha, Srba,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz