Zpět

Lovosice podlehly makedonskému velikánovi

14. října 2012

Trenér Srba při utkání v Rijece
Skopje – Makedonský házenkářský tým Varda Skopje ukázal svoji sílu. Ve druhém kole evropského poháru jednoznačně porazil hostující tým z Lovosic. Severočeši se zpočátku drželi, ale balkánský zkušený celek dostál své papírové převahy a za mohutné podpory svých fanoušků Lovosice přejel sedmnáctibrankovým rozdílem 36:19.
            Nebylo žádné tajemství, že tým HK .A.S.A. Město Lovosice jede do Makedonie spíš sbírat zkušenosti, kterých má účastník ligy mistrů Vardar Skopje na rozdávání. Jen  postup Lovosic do druhého kola Poháru EHF byl nečekaným překvapením. Makedonský mistr byl od začátku jasným lídrem, když do poháru naskočil právě až od druhého kola. Jeho nasazení dopředu hovořilo o jeho kvalitách. Z vysokého výsledku, ale Severočeši radost nemají. „Výsledek je pro nás až příliš krutý, ale jsou to pro nás na druhou stranu také velké zkušenosti. Soupeř je svou kvalitou úplně někde jinde než my. Propadli jsme hlavně v koncovce. Z padesáti čtyř střel jsme proměnili jen devatenáct,“ nechal se slyšet trenér HK .A.S.A. Město Lovosice Vojtěch Srba.
            Hosté zpočátku dokázali balkánskému velikánovi vzdorovat. V první desetiminutovce ukazovala světelná tabule stav 3:3, když české házenkáře držel v brance Adamík. Jak se do formy dostávali místní fanoušci, tak s nimi ruku v ruce šli také jejich hráči. Tlak se hostům ustát nepodařilo. Po prvním poločase celky odcházely do šaten za stavu 17:10. Druhá půle však lepší nebyla a soupeř se pořádně rozstřílel. Zastavila ho až závěrečná sirená.Nezvládli jsme první poločas. Kolem 15. minuty jsme ještě drželi s domácími krok, hráli jsme dvojitou přesilovku a tu jsme nezvládli. Myslím si, že jsme mohli domácím šlapat na paty ještě trochu déle. Poločasový sedmibrankový rozdíl podle mě průběhu hry příliš neodpovídal. Ve druhém poločase jsme už bohužel roli důstojného soupeře nesehráli. Domácí nás přehrávali po všech stránkách a konečný výsledek mluví za všechno,“ byl zklamaný trenér Srba.
            Naděje na postup do dalšího kola klesly Lovosicím do teoretické roviny. I přesto může být odvetné utkání, které se hraje v sobotu 20. října v lovosické hale Chemik od 17 hodin velkým zážitkem nejen pro hráče, ale také pro českého diváka. Takový tým jakým je Vardar Skopje, totiž do Česka jen tak nezavítá. „Naděje na postup je nulová. Byla minimální v podstatě už před utkáním. Ale doma se budeme chtít poprat o co nejlepší výsledek, posbírat co nejvíce zkušeností, protože ne každý den se hraje proti takovému soupeři," pozval do haly fanoušky trenér Vojtěch Srba.

Nejlepší střelci Lovosic: Chroustovský 4, Motl 4, Havlovec 3
Nejlepší střelci Skopje: Markoski 7, Rakovic 6, Lazarov 3, Markovic 3, Pribak 3
Sedmimetrové hody: 0/0 – 6/4
Rozhodčí: Yudchyts, Kot (BLR)
Návštěvnost: 1780 diváků

tagy: házená, Lovosice, Evropský pohár, Pohár EHF, Srba, Vardar Skopje,