Zpět

Lovosice poprvé porazily venku Karvinou

19. prosince 2012

Pavel Chroustovský
Karviná – Historicky poprvé Lovosice vyhrály v Karviné. Ještě nikdy ve své extraligové historii severočeští házenkáři z HK .A.S.A. Město Lovosice nezískali skalp někdejšího vícenásobného mistra na jeho půdě. Povedlo se jim to až tuto středu při patnáctém kole Tipgames extraligy, ve kterém navíc svůj střelecký rekord zaznamenal Jan Landa.
            „Devět gólů jsem nikdy nedal. Nejvíc jich bylo sedm. Jen škoda, že to člověk ve středu moc oslavit nemůže,“ smál se na celé kolo Jan Landa.
            Severočeši Berkovou střelou otevřeli skóre zápasu. Vedení už nepustili, byť soupeř tlačil a dokázal utkání několikrát srovnat. Hosté ale odskočili a jejich poločasové vedení 10:15 nenechalo nikoho na pochybách, že si svěřenci trenéra Srby do Karviné přijeli pro plný počet bodů. V deváté minutě druhé půle navíc házenkáři Lovosic odskočili na osm branek, když tabule ukazovala stav 12:20. Za následujících deset minut ale vyšli hosté střelecky zcela naprázdno, čehož domácí  využili a v padesáté minutě stáhli na dvoubrankový rozdíl. Hustá atmosféra by se v tu chvíli dala krájet a nervozita byla cítit na každém kroku. Parádní podstřel Pavla Chroustovského opět Lovosice vrátil do tříbrankového vedení a pomohl zmírnit napětí, díky kterému už hosté nedopustili Karviné větší přiblížení než na dva góly. I když závěrečnou minutu hráči trenéra Srby hráli v oslabení, náskok udrželi a mohli se radovat z vítězství 23:25. „Čeká nás dlouhá cesta a mě pak maximálně čtyřhodinový spánek. Taková je u nás extraliga. Normálně by byl důvod slavit, ale ráno musíme do práce,“ dodal Jan Landa.

Karviná vs. Lovosice 23:25 (10:15)
Nejlepší střelci Lovosic: Landa 9, Motl 5, Berka 5,