Zpět

Lovosice postoupily v Evropském poháru

15. září 2012

Jakub Škvařil
Rijeka – Nevyhráli, ale přesto slavili jako vítězové. V odvetě prvního kola Evropského poháru házené lovosický tým sice těsně o jedinou branku s chorvatským celkem HC Zamet prohrál, ale díky čtyřgólovému náskoku z domácího zápasu se Severočeši radovali z postupu.
            Stejně jako v prvním zápase před svým publikem tým HK .A.S.A. Město Lovosice úvodní brankou otevřel utkání. Vedení Severočechům zajistil zkušený Milan Berka. Tentokrát se ale nepovedlo vytvořit si výrazný odstup. Po celou dobu se oba celky držely v rozmezí dvou až tří gólů. Největší, čtyřbrankový náskok si hosté zajistili těsně před koncem první půle, když mužstva odcházela do šaten za stavu 15:19. Ve stejném stylu probíhala také druhá půle. Domácí mančaft dokázal i vyrovnat a v pětadvacáté minutě utkání poprvé naklonil na svoji stranu, když se dostal do vedení. Závěr byl více než dramatický. Lovosičtí si byli plně vědomi svého náskoku a viditelně jediné po čem toužili, tak aby soupeř jejich výhodu nevymazal. To se také povedlo, když závěrečný hvizd sudího stav utkání zastavil na konečném výsledku 33:32. Za normálních okolností by domácí slavili, tentokrát palubovku opouštěli se svěšenou hlavou. Vítěznou hymnu zpívali hráči Lovosic a při tom je sledovalo také několik skalních fanoušků. „Jsem mrtvej. Stálo to dost sil. Ty poslední minuty byly hodně tvrdé, ale tlak jsme ustáli,“ uzavřel spokojeně nejlepší střelec Jiří Motl, který vstřelil devět gólů, tedy jen o branku méně, než při domácím zápase.
            Jednobranková prohra Lovosicím s přehledem zajistila historický postup do druhého kola poháru EHF. V něm mají v říjnu narazit na makedonský celek Vardar Skopje, který patří mezi nejlepší balkánské týmy a je účastníkem prestižní soutěže SEHA (South-East Handball Association). „Už teď je jasné, že tohle je klub úplně jiné kategorie a o jeho kvalitě není třeba jakkoli spekulovat. Momentálně rozpis říká, že nás nejprve čeká utkání u něj a po týdnu u nás doma,“ podotkl prezident HK .A.S.A. Město Lovosice Ondřej Landa.

HC Zamet Rijeka – HK .A.S.A. Město Lovosice 33:32 (15:19)