Zpět

Lovosice prohrávaly o deset, stejně zvítězily!

2. března 2013

Diváci si zápas užili
Lovosice - Těžce pochopitelné drama plné horových scén zakončené pohádkovým happy endem. Co víc by si divák u televize mohl pro větší zážitek přát? Snad jen vidět to na vlastní oči a takové štěstí mělo publikum při dvacátém kole házenkářské extraligy, při kterém domácí Lovosice už o deset branek prohrávaly s Frýdkem-Místkem, ale nakonec dokázaly o gól vyhrát.
            "Tohle bylo utkání, které se opakovat nebude. Sám nevím, jak se nám to povedlo," krčil rameny upocený, ale šťastný trenér HK .A.S.A. Město Lovosice Vojtěch Srba.
            Při náhledu do tabulky měl být severočeský zápas jednoduchou záležitostí s takřka automatickým braním bodů pro domácí. Chyba lávky. Zápas střelecky sice otevřel domácí Jiří Motl, ale pak se režie ujal podceňovaný tým z Frýdku. V brance zářil Šoltés, bývalý brankář Lovosic, který teď kazil jednu střelu za druhou svým exkolegům. Z prvních třech sedmimetrových hodů dokázal všechny vychytat a Srbův tým přiváděl k zoufalství. První poločas skončil 10:18. "Kdybych měl tlumočit, co nám trenér řekl v šatně a přitom nepoužít sprostá slova, tak vlastně budu jen mlčet," usmál se hráč Jan Landa, když hned zvážněl: "Všichni jsme věděli, že je to průšvih, a trenér po té, co nám hrozně vynadal se zklidnil a měl věcné a konstruktivní připomínky. Nikdo z nás nechtěl prohrát, takže jsme se museli dát do pohody. Je to zvláštní, ale i když byl ten rozdíl tak velký, stejně jsem nevěřil, že bychom prohráli," podotkl Landa.
            Ve druhém poločase zoufalství vyvrcholilo ve čtvrté minutě, když se Frýdek dostal do desetibrankového vedení 10:20. Následně v brance Adamíka vyměnil Jan Šálek a začal ve své svatyni doslova čarovat. Co předváděl v první půli Šoltés Lovosicím, teď i s úroky vracel právě Šálek. Střelecky se zadařilo mladíkům Sýkorovi s Jonášem a brankový odstup se snižoval. V osmadvacáté minutě už Berka poslal svůj tým do vedení a zanedlouho už Lovosice slavily důležité vítězství 29:28. "Publikum teď opět vidělo, čeho jsme schopní, takže věřím, že po tomhle tu příště bude plný barák," mrknul do hlediště Pavel Chroustovský.

Lovosice – Frýdek – Místek 29:28 (10:18)
Nejlepší střelci Lovosic: Sýkora 7, Jonáš 6, Berka 4
Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Hes 8/1, Kichner 6, Kalous 4, Hladký 4
Sedmimetrové hody: 4/1 – 1/1, vyloučení: 5 - 1, rozhodčí: Halada, Točík, diváků: 650