rss
PatRESS News

Zpět

Lovosice se připravují na odvetu v chorvatské Rijece

14. září 2012

Lovosičtí házenkáři v Rijece
Rijeka – Pouhý den dělí lovosické házenkáře od odvetného utkání Evropského poháru se soupeřem v chorvatské Rijece. Doma Severočeši senzačně zvítězili o čtyři branky, teď je čeká balkánské peklo. Do dějiště dorazili ve čtvrtek večer.
            Lovosice jsou letos jediným českým týmem, který se představuje v pohárové Evropě, když vůbec poprvé nastupují v Poháru EHF. Domácím vítězstvím 27:23 se tým HK .A.S.A. Město Lovosice postaral o senzaci a ani teď není postup bez šance. „Vezeme si čtyřbrankový náskok a štěstí máme také v tom, že soupeř u nás dal jen třiadvacet branek. Pokud by se strhla nějaká přestřelka, hraje nám to do karet,“ podotkl nejlepší střelec úvodního utkání Jiří Motl, který stejně jako celý tým věří v další postup. „Nemáme žádnou povinnost. Všichni si to užíváme a z toho plyne určité uvolnění. O to se nesmíme nechat připravit. Nebudeme si nalhávat, že teď už tu přece jen toužíme víc zvítězit, když víme, že to je v našich silách,“ připomněl Motl.
            Na Balkáně situace nebývá jednoduchá. Zatímco v Lovosicích hnalo své hráče kupředu na osm stovek diváků v bílém, v chorvatské Rijece to může být až třikrát tolik. „Čeká nás bouřlivá kulisa. Podle našich zpráv mají hodně hlučné publikum a dá se očekávat vyprodáno, což v Rijece představuje 2.300 diváků, které budou domácí tým hnát za smazáním našeho náskoku,“ nechal se slyšet trenér Lovosic Vojtěch Srba.
            Srbův tým do dějiště vyrážel ve čtvrtek ráno. Během dvanáctihodinové cesty stihnul zhlédnout pětici filmů a díky pohádce Princ a Večernice vzpomenout na zesnulého Radka Brzobohatého. Na místě byla sestava před osmou večerní. Během volného pátku severočeští hráči absolvovali dopolední procházku, polední přípravu s videorozborem a v odpoledních hodinách mají trénink v hale. „Zatím nás tu nepřivítalo kdovíjak příjemné počasí. Je zima a fouká zatraceně hnusný vítr, kvůli kterému byla uzavřená část dálnice, takže jsme do města přijížděli poslední kilometry po okresce. Ráno jsme pak četli, že se Chorvatskem navíc prohnala sněhová kalamita. Ta se nás nijak nedotkla, ale počasí u moře si představuji jinak. Kdyby to měla být dovolená, asi bych byl naštvaný,“ usmál se jeden z nejzkušenějších hráčů Milan Berka.
Odvetný zápase je na programu v sobotu (15. 9.) od 17 hodin a fanoušci z něj budou moci sledovat aktuální on-line zpravodajství na portálu onlajny.com.  

Lovosičtí házenkáři v RijeceLovosičtí házenkáři v Rijecetagy: házená, Lovosice, extraliga, Motl, rozhovor, Zamet, Rijeka, Evropský pohár,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz