Zpět

Lovosice senzačně zametly s Duklou

1. května 2012

Jakub Kolomazník
Lovosice – Takhle je diváci znají – nebojácné, plné síly, energie, chuti vítězit, a zejména předvádějící přesně svoji hru. Řeč je o lovosických házenkářích, kteří v dalším nadstavbovém kole ze své palubovky vyprovodili pražskou Duklu. Hlavnímu adeptovi tak nečekaně pořádně zkomplikovali cestu za obhajobou extraligového titulu. Jen máloco navíc dokáže severočeskému fanouškovi udělat větší radost než smést pražského soupeře, tentokrát se to povedlo s pětibrankovým rozdílem.
            „Kdepak, výsledek absolutně neodpovídá průběhu zápasu. Když se někdo podívá na internet, tak si řekne, že jsme Duklu přejeli, ale tak jednoznačné to vůbec nebylo. Zápas byl otevřený skoro až do konce. Deset minut před závěrem jsme pořád mohli úplně klidně prohrát. Hráli jsme ale koncentrovaněji,“ shrnul kriticky zápas lovosický Jan Landa, který s Duklou titul loni ještě slavil.
            Začátek utkání měl v rukách spíše soupeř, který rychle vedl 3:1. Přestože domácí dokázali vyrovnat, Dukla znovu odskočila až na 5:9. Týmy se pak dlouho honily s rozdílem jedné branky, ale ve dvaadvacáté minutě šly Lovosice do vedení 11:10 a do šaten v první půli už s náskokem dvou branek (15:13). Větší odstup si svěřenci trenéra Srby získali ve druhé půlce, když zaslouženě zvítězili s pětibrankovým rozdílem 26:21. Dvěma góly se pak na výhře podílel i osmnáctiletý Lukáš Malý, který do extraligového zápasu naskočil v životě vůbec poprvé. „Donedávna jsem na ty kluky chodil jen koukat, takže pro mě je super pocit hrát s nimi. Je to pro mě zážitek a vůbec jsem nepočítal s tím, že bych od trenéra mohl dostat tolik prostoru,“ svěřil se nadějný mladý hráč Lukáš Malý.
            Lovosice se po polovině nadstavbových kol probojovaly na čtvrtou příčku. Na třetí Karvinou ztrácí sedm bodů. Shodné skóre pak mají první dva celky – Zubří a Dukla.