Zpět

Lovosice smázly Plzeň

17. března 2013

Střelecky se dařilo Jiřímu Motlovi.
Lovosice – Základní část házenkářské Tipgames extraligy pro tým HK .A.S.A. Město Lovosice skončila důležitým vítězstvím nad Plzní. Severočeši doma smázli soupeře ze západních Čech šestibrankovým odstupem 34:28.
            „Před utkáním jsme měli shodný počet bodů a bylo navíc jasné, že oba zůstaneme v postupující šestce, takže dvoubodový náskok je určitě velké plus,“ podotkl Václav Klimt, který od trenéra Srby doslal první výraznou šanci se v zápase prosadit a mladý hráč se hned odvděčil pěti góly.
            Domácí Lovosice vyhrát viditelně chtěly, a tak zabraly od samého začátku. Soupeř se ale nehodlal nechat skolit bez tuhého boje, a tak přišla krásná přestřelka. Z té mohli mít radost nejen diváci, kteří zaplnili lovosickou halu, ale také Nadace pro transplantaci kostní dřeně, pro kterou každý vstřelený gól znamená další finance na účet. Závěrečné dvaadvacáté kolo bylo totiž opět „nadačním“.
            Zápas byl dlouho vyrovnaný. O poločase vedly Lovosice jen o jedinou branku 15:14. Ve druhé půli se domácím podařilo odskočit, nicméně soupeř se znovu přiblížil. Zlom nastal za stavu 24:21, když přišla šestibranková šňůra. Severočeši se tak dostali do devítibrankového vedení a o vítězství se už připravit nenechali. Střelecky opět zazářil Jiří Motl, který brankáře překonal hned dvanáctkrát. Zápas skončil 34:28 a pro Lovosice znamenal posun na průběžnou druhou příčku extraligové tabulky a postup do rozhodujících bojů elitní šestice o medaile.

Lovosice – Plzeň 34:28 (15:14)
Nejlepší střelci Lovosic: Motl 12, Jonáš 7/3, Klimt 5
Nejlepší střelci Plzně: Vinkelhöfer 7/5, Horký 5, Tonar 4, Šindelář 4
Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/5, vyloučení: 4 – 5, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 875