PatRESS News

Zpět

Lovosice smetly Brno

13. listopadu, 2011

Lovosice – Roli favorita s přehledem splnil tým lovosických házenkářů. V rámci devátého kola extraligy na jejich palubovku dorazila sestava z moravské metropole. Severočeši si díky brněnskému soupeři pořádně spravili chuť, když divákům ze své strany předvedli opět pěkné utkání s jednoznačným výsledkem 34:16.
       „Měli jsme v poslední době trochu krizi. Vlak nám neujel, ale bylo to hodně nepříjemné. Teď jsme opět hráli tak, že se to divákům muselo líbit, takže nemůžeme být nespokojeni. Brno sice není zvlášť silný soupeř, ale bylo potřeba se zase trochu nakopnout,“ podotkl Jiří Motl z HK.A.S.A. Město Lovosice.
       Úvodní dvě branky sice padly do lovosické sítě, v 8. minutě už ale po šňůře pěti branek vedli domácí 5:3. Střelecky se dařilo hlavně Motlovi a od 12. minuty skóre na straně Severočechů narůstalo rychleji než na straně Brna. O poločas si domácí do šaten odnášeli devítibrankový náskok. Druhá půle už byla doslova exhibicí lovosických kanonýrů. Motl byl ve svém živlu a Chroustovský ostřeloval branku Brna jako z kulometu. Úvodní dvacetiminutovku druhé půle vyhráli domácí v poměru 14:3 a to v součtu s náskokem z prvního poločasu znamenalo dvacetibrankové vedení Lovosic 32:12. Kosmeticky v poslední minutě upravili skóre Korejčík s Ryšavým. (pp/CSH)

Lovosice – Brno 34:16 (18:9)
Nejlepší střelci Lovosic: Motl 11, Krahulík 6, Chroustovský 6/3
Nejlepší střelci Brna: Hubáček 5/2, Kudla 4, Večeřa 3
Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 535