PatRESS News

Zpět

Lovosice v prvním utkání sestřelily Přerov

11. září, 2011

Lovosice – Házenkářská extraliga otevřela novou sezónu. Na domácím hřišti pak loňský stříbrný tým HK .A.S.A. Město Lovosice před televizními kamerami získal také první vítězné body. Skóre utkání navíc otevřel loňský nejlepší střelec soutěže Jiří Motl, který s nastřílenou desítkou viditelně hodlá pokračovat ve stejném stylu i letos.
            „Nemyslel jsem na nic jiného, než na to, že tu desítku dneska prostě dám. Sice to bude stát basu, ale chtěl jsem ji tam šoupnout a hned na začátek si udělat trochu radost,“ usmál se český reprezentant Jiří Motl, který svůj gólový stav zakulatil v samostatném „trháku“ po trojici podobných, avšak nezdařených akcí svých kolegů.
            Přestože se konečný stav 28:23 může jevit suverénně, průběh takový nebyl. Sice se domácí hned ujali vedení a po prvních sedmi minutách vedli 4:1, ale soupeřům se během celé hry dokonce povedlo dvakrát utkání otočit na svoji stranu. Rozchytal se totiž zkušený Štolcar a rovněž dobrý výkon přerovské obrany bránil lovosickým spojkám v prosazení, a tak plnil přerovskou síť dlouho prakticky jen křídelník Motl. Až do konce prvního poločasu museli hosté stále dotahovat mírný náskok domácích. Hned v úvodu druhého poločasu ale Hanáci zásluhou nové posily Hastíka poprvé za zápas vedli. Opět do vedení poslali svůj celek mladičký Kolomazník s Komárkem. V závěru ale už omezenému kádru Přerova nestačily na lovosické síly. Domácí se dostali do tempa, dařilo se jim přerušovat postupné útoky Přerova, trestat jejich chyby rychlými útoky a vytvořit si dostatečný šestibrankový náskok. Lovosice tedy dostály papírovým předpokladům. „Nakonec Přerov odešel fyzicky. S našim výkonem ale být spokojeni nemůžeme. Myslím, že se na to moc koukat nedalo,“dodal sebekriticky lovosický gólman číslo jedna Luděk Kylíšek. (pp/ČSH)

Lovosice – Přerov 28:23 (11:10)
Nejlepší střelci Lovosic: Motl 10, Landa 4, Šuma 3, Komárek 3,
Nejlepší střelci Přerova: Hastík 10/2, Plšek 5, Kovařík 4
Sedmimetrové hody: 0/0 – 3/2, vyloučení: 3 – 7 (ČK Valášek), rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 450