rss
PatRESS News

Zpět

Lovosice vstupují do 2. kola evropského poháru s makedonským Vardarem

12. října 2012

Lovosice před zápasem ve Skopji
Skopje – Už tuto sobotu zahájí lovosičtí házenkáři 2. kolo evropského poháru. Po té, co se výběr trenéra Srby senzačně dostal přes chorvatský tým z Rijeky, ho čeká tentokrát velmi těžký a zkušený soupeř – makedonský HC Vardar Skopje. Tuto sobotu kolo Poháru EHF startuje v Makedonii a příští týden je na programu odvetný zápas v Lovosicích. Severočeši hodlají především navnadit své fanoušky na zcela mimořádnou podívanou.
            „Kvality našeho protivníka, který byl i účastníkem ligy mistrů nebo semifinalistou Poháru vítězů pohárů, jsou nezpochybnitelné. V jeho řadách působí reprezentanti Makedonie, Srbska a Chorvatska. My chceme přivézt takový výsledek, kterým bychom od návštěvy odvetného zápasu neodradili házenkářského fanouška. Bez ohledu na to, jak se nám v Makedonii povede, ale věřím, že lidé budou na tak silného soupeře zvědaví. Hodláme se s ním ale poprat,“ nechal se slyšet trenér HK .A.S.A. Město Lovosice Vojtěch Srba.
            Stejně jako na první kolo tak i na to druhé cestovali lovosičtí házenkáři autobusem tak, aby v dějišti strávili dvě noci a stihli se aklimatizovat. Cesta do Makedonie však představovala tentokrát náročných čtrnáct set kilometrů. „Bohužel nejsme tak ekonomicky silní, abychom si mohli dovolit použít leteckou dopravu. Rozdíl mezi autobusem a letadlem činil 130tisíc korun, což pro nás představuje velikou částku, a proto jsme se museli rozhodnout vykonat tuto strastiplnou cestu autobusem,“ řekl k výběru dopravního prostředku trenér Srba a k finanční náročnosti Poháru EHF dodal: „Do odvetného střetnutí v Lovosicích nám byli přiděleni ruští rozhodčí a slovinský delegát, což v praxi znamená, že druhé kolo nás bude stát okolo čtvrt milionu korun a to v našem rozpočtu rozhodně není zanedbatelná částka.“
            V pátek si hráči nejprve dopoledne prošli město a odpoledne absolvovali trénink v hale. Zápas je na programu v sobotu od 18 hodin. Na odvetné utkání se čeští fanoušci házené mohou těšit příští sobotu 20. října od 17 hodin, na něhož už také odstartoval předprodej vstupenek. 


tagy: házená, Lovosice, extraliga, Evropský pohár, Vardar Skopje, Srba,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz