Zpět

Lovosicím stačil gól k remíze nad Duklou

24. února 2013

Pavel Chroustovský dal šest branek.
Praha - Nejtěsnějším možným způsobem prohráli lovosičtí házenkáři s pražskou Duklou. Stejně jako na podzim i tentokrát Pražané zvítězili o jediný gól. V utkání devatenáctého kola Tipgames extraligy to však brankami příliš nehýřilo, když utkání skončilo 19:18.
            "Bylo to těsné, ale nedá se nic dělat," litoval devatenáctiletý Josef Jonáš, který v posledních utkání Lovosic střelecky září a i tentokrát se šestkrát dokázal prosadit.
            Tradičně vypjatý zápas mezi Duklou a Lovosicemi byl celou dobu velmi vyrovnaný a celky se doháněly a předháněly ve vedení. Na straně Dukly situaci famózně zachraňoval brankář Petržala, který přiváděl severočeské střelce do kolen. Podobně ale kryl branku hostů Artur Adamík. Zásahy obou brankářů nedovolili spustit přestřelku, takže diváci přehršle gólů neviděli. Po poločase světelná tabule ukazovala stav 10:9 a naprosto stejný počet branek přišel i ve druhé půli. Během ní se domácím podařilo odskočit až k maximální hranici tří branek. Hosté se ale nevzdávali, když skóre dokázali snížit na jedinou branku a chystali se do posledního útoku. Zbývajících deset vteřin už na vyrovnání nestačilo, a tak tým trenéra Srby zažil druhou porážku v řadě. "Řekl bych, že rozhodla už koncovka prvního poločasu, kdy jsme vedli 6:8, ale nakonec jsme poločas prohráli 10:9. Tam jsme udělali první technické chyby. Pak už jsme prakticky jen tohle manko dotahovali. Měli jsme tu po ztracených bodech s Jičínem možnost získat body zpátky. To se nepovedlo, takže teď jsou před námi tři zápasy, ve kterých musíme vyhrát," dodal odhodlaně Josef Jonáš z HK.A.S.A. Město Lovosice.

Nejlepší střelci Dukly: Krupa 6/5, Šustek 4, Piskač 2
Nejlepší střelci Lovosic: Chroustovský 6, Jonáš 6/4, Škvařil 4
Sedmimetrové hody: 6/5 – 4/4, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 200