rss
PatRESS News

Zpět

Lovosický házenkářský tým vstupuje do sezóny s novým prezidentem

30. srpna, 2011

Lovosice – Do nové sezóny vstoupí lovosičtí házenkáři týmu HK .A.S.A. Město Lovosice také s novým předsedou. Po úspěšném vedení Václava Kubíčka ho na prozatímním historicky nejvyšším bodu střídá Ondřej Landa.
 
Pane Lando, bude asi dobrý start převzít lovosickou házenou v době, kdy je na historickém vrcholu, že?
Je to každopádně výzva a samozřejmě také pozice, od které se očekává, že na ty úspěchy se naváže a půjde se ještě dál.
 
Medaile je vždy jen třešničkou na dortu, ale aby mohla být, je třeba pro ni zajistit nezbytné prostředky na chod klubu. To bude stále náročné, není-liž pravda?
Přesně, jednoduché to není. Právě proto jsem moc rád, že pan Kubíček klub dovedl do stavu, v jakém ho teď přebírám. Navíc si myslím, že pan Kubíček, pokud bude moci a chtít, tak nám bude pomáhat a určitě se na něj budeme vždycky obracet s nějakou prosbou o radu. Je nepochybné, že je za ním obrovský kus práce, ale ten velký kus práce je i před námi. Nechceme usnout na vavřínech, ale pokračovat dál. Práce je tu určitě hodně a věřím, že se nám povede dělat další výrazné kroky kupředu.
 
Jak se vlastně sám díváte na lovosickou házenou?
Já si myslím, že má určitě budoucnost. Je ve stavu, který se nemá za co stydět. Určitě tu jsou rezervy, na kterých chceme zapracovat. Lovosice a zejména úspěchem mužů, který je vždy nejsledovanější, jsou na místě, které bych označil za výsluní, a jsou na něm oprávněně. Současně věřím, že chlapský tým budou následovat i další kategorie.
 
Do týmu přišel loni poprvé manažer, teď mladý prezident, jakým směrem by se měla házená vydat?
Pozice manažera byla součástí kroků, které teď vrcholí. Rádi bychom zužitkovali výsledky a potenciál, který teď chlapi vytvořili a využili ho i při další komunikaci s partnery. Rádi bychom oslovovali i nové subjekty, které by nám pomáhaly s financováním sportu, protože právě prostředky jsou k fungování potřeba, ale současně to není jen o nich. Je to i o čase lidí, kteří tu zajišťují zázemí týmu jako takové. Teď mluvím třeba o trenérech všech mládežnických kategorií. Na ty se nesmí zapomínat. Právě touto cestou bych chtěl vyjádřit podporu i jim, protože je to nesporný krok k tomu, aby tu lovosická házená mohla fungovat dál. Lovosickou házenou totiž nelze zosobňovat jen s áčkem, které jakkoli splnilo svou roli nad očekávání dobře a razí cestu házené a celým Lovosicím. Byl bych ale rád, aby se s touto úspěšnou vlnou svezl celý oddíl.
 
Proč vlastně přišla změna na pozici prezidenta klubu?
Je to věc, která je v jednání zhruba rok. Pak Kubíček, ač bych nerad mluvil za něj, měl už vůli předat žezlo dál, tak jsme se začali bavit a prostě to dopadlo. Šlo o zcela nenásilnou formu. (Usměje se a hned zase zvážní.) Jen troufalec by se snažil vysvobodit z místa člověka, který lovosickou házenou dovedl tam, kde je. Vyplynulo to z oboustranných jednání.
 
Proč právě Ondřej Landa? Prozraďme o něm více...
Pan Landa je především odchovanec lovosické házené, který by ji rád něco vrátil a myslí si, že to může udělat tím způsobem, že do ní přinese nějaké své zkušenosti, které byť se nemusí zdát někomu tak bohaté, tak nabyl hlavně během svého civilního života. Jinak začal jsem tu v minižácích ve druhé třídě a soustavně jsem hrál až do chlapů. Zahrál jsem si jako starší dorostenec pár extraligových zápasů, nicméně potom především studia a také následná zranění zapříčinila přetržení mého působení tady. V civilním životě jsem absolvent místního gymnázia následně absolvent právnické fakulty v Brně. V současném životě působím jako právník v bance.
 
Tedy zřejmě ideální kombinace pro tuto pozici, že?
Mohlo by to tak vypadat. Je trochu problém, že to civilní zaměstnání předurčuje určitý pohled na věci, s nimiž se tu teď setkávám, takže mám určitě zvláštní vztah třeba ke smlouvám. Zkušenosti, které mám, se určitě hodí, ale já si myslím, že i jiní na jiných pozicích by zase zúročili ty své, což je přirozené.
 
Co očekáváte od nadcházející sezóny?
Kádr doznal jistých změn. Máme za to, že zesílil, nicméně to samo o sobě neznamená úspěch. Zlatá medaile je však něco, po čem tady všichni toužíme a určitě nejsem jediný, který si přeje, abychom ji získali. S ohledem na závěr loňské sezóny, kdy to bylo na dosah, to však není jediná věc, na které lovosická házená nestojí. Je to klub, který má spoustu mládežnických kategorií a ty je třeba podporovat také. Osobně doufám, že ti mladí právě ve chlapech najdou své vzory a budou mít ten správný přístup k tréninku tak, aby na sobě pracovali a mohli elitní trika jednou oblékat oni.
 
Co ale další vize, plány a změny?
Dál bychom chtěli prohlubovat práci s fanoušky. Poprvé jsme se rozhodli prodávat permanentky, které mají tři kategorie – jedna je vstupová, druhá umožňuje rezervovat si místo, což může být atraktivní a třetí opravňuje ke vstupu do VIP prostoru. O permanentky je překvapivý zájem a zarezervovaly si je už desítky žadatelů, což přiznávám je lichotivé. Stále jich je ale dost. Současně věřím, že se podaří halu doplnit o menší přístavbu, která bude sloužit jako školicí středisko pro trenéry a případně i jako prostor pro setkávání partnerů a hráčů. Pochopitelně práce s fanoušky naváže na ten závěr loňské sezóny, takže budeme pokračovat v soutěžích o dres a zprostředkovávat bližší kontakt s hráči. Atrakce v podobě hry „Svlékni si svého hráče“ slavila svůj úspěch a není důvod ji omezovat jen na závěrečné boje. Fanoušků si vážíme a rádi bychom jim to nabídli i v průběhu základní části sezony.


tagy: házená, Lovosice, extraliga, Landa, předseda,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz