Zpět

Lovosičtí házenkáři na úvod jen těsně prohráli v Brně

8. září 2013

Landa v zápase proti Brnu. Ilustrační foto.
Brno/Lovosice - Házenkářská extraliga odstartovala! A hned na úvod diváci u televizních obrazovek na kanálu České televize sledovali velmi atraktivním duelu HK .A.S.A. Města Lovosice na palubovce Brna. Severočeský tým ale na hřišti soupeře prohrál jen těsně, o jediný gól stavem 25:24.
            Za předvedenou hru by si celky spíš zasloužily remizu. Oba předvedly krásné střely, oba brankáři překvapili nečekanými zákroky a oba týmy měly ve druhém poločase dlouhou mrtvou chvíli. Brno však mělo nepatrně navrch a to zápas rozhodlo.
            V úvodní hře zahajující nový ročník extraligy Lovosice inkasovaly jako první. Až v páté minutě odpověděl lovosický Jan Landa, který následně hru dorovnal ještě dvakrát. Po něm dvakrát srovnal nováček Lovosic Tomáš Hes. Hosté se do vedení dostali až po další střele, v jedenácté minutě tentokrát od Milana Berky, kdy byl stav utkání 5:6. Až do poločasu se týmy přetahovaly o jedinou branku a po zaznění sirény odcházely do šaten za nerozhodného stavu 15:15.
            Jak atraktivní byl souboj v první části, o to více se divák nudil v té druhé. Dlouhých dvacet minut se toho příliš neodehrálo. Brno však dokázalo odskočit. V sedmatřicáté minutě dokonce o čtyři branky (16:20). Až v samotném závěry náhle střela střídala střelu a zápas získal dramatickou koncovku. Lovosice v poslední minutě v útoku ještě mohly vyrovnat, ale záměr se nezdařil, když duel skončil stavem 24:25 a z prvních dvou bodů se radovalo domácí Brno.

Lovosice mají velmi těžký start. První kvartet zápasů musejí odehrát na venkovních hřištích, jelikož jejich palubovku jim v červnu odnesla velká voda. Lovosická hala bude připravena až koncem měsíce, čímž byla silně narušena také příprava týmu. Brno je pro letošní sezónu velmi posilněno, takže jednobrankový rozdíl ukazuje na značnou sílu obou mančaftů. "T,o jak silný dopad měla absence haly na naši přípravu, ukážou až další zápasy," připomněl sportovní ředitel HK .A.S.A. Města Lovosice Vojtěch Srba.

tagy: házená, Lovosice, extraliga, Brno,