Zpět

Lovosičtí házenkáři senzačně porazili Vardar, ten ale postupuje

20. října 2012

Lovosičtí házenkáři se s Vardarem rozjeli
Lovosice - Další naprosto senzační utkání viděli fanoušci lovosické házené. Severočeský tým v odvetném utkání 2. kola Poháru EHF porazil vyhlášený makedonský celek Vardar Skopje. Svěřenci trenéra Srby se, byť přes výhru, do třetího kola evropského poháru neprobojovali.
            "Kdybychom podobný výkon jako doma předvedli v Makedonii, mohli bychom mít ze samotného výsledku mnohem větší radost. Tamní výsledek neodpovídal našim dovednostem, ale s tím už nic nenaděláme. Věděli jsme, že nemáme šanci postoupit, ale chtěli jsme soupeře před naším domácím publikem nejen potrápit, ale hlavně porazit a to se povedlo," měl radost trenér týmu HK .A.S.A. Město Lovosice Vojtěch Srba.
            Zatímco v prvním utkání s Vardarem dokázaly Lovosice držet se soupeřem krok jen ze začátku první půle, na domácím hřišti samy diktovaly tempo hry a makedonského obra dokázaly až zaskočit. Skóre otevřel Ondra Havlovec a následovala smršť branek jeho kolegů. Severočeši dokonce vedli o osm gólů. Během úvodní čtvrthodiny se protivník dokázal trefit jen dvakrát. Po poločase celky do šaten odcházely za stavu 13:6.
            Ve druhé půli už zkušený tým z Makedonie začal více tlačit a náskok snižovat. Výborný výkon ale podali oba domácí brankáři, když Jana Šálka skvěle doplňoval Artur Adamík, pro kterého chycená sedmička nebyla ničím neobvyklým. Hala Chemik byla na nohou. Deseti brankami se jako nejlepší střelec utkání blýsknul Jiří Motl. Domácí nehodlali dát šanci, aby Vardar strhnul zápas na svoji stranu. Přání se povedlo, když časomíra ukázala na konci jednobrankovou výhru 25:24. Hala i hráči mohli slavit, ačkoli k postupu bylo třeba více - Severočeši by museli smazat sedmnáctibrankové manko, které si přivezli. "Evropský pohár nám dal hodně. Vardar byl navíc úplně jinde než náš první soupeř, byl dynamičtější, údernější. To utkání jsme si všichni užili, publikum bylo perfektní, takže teď si to všechno jen musíme přenést do naší soutěže," dodal Ondřej Havlovec, který zaznamenal tři branky.
Fotogalerie

tagy: házená, Lovosice, extraliga, Evropský pohár, Vardar Skopje, Srba, Motl, Havlovec,