rss
PatRESS News

Zpět

Lovosičtí házenkáři získali Český pohár

28. prosince, 2011

Lovosice – Další velký triumf si na své konto připsali lovosičtí házenkáři. Poprvé ve své historii jim patří celkové vítězství v Českém poháru. Prvenství jim zajistilo také vstupenku do pohárové Evropy. Hráči také proto vytoužený pohár po dramatických utkáních za dohledu kamer České televize a plné haly fanoušků plnili šampaňským.
            „Je to pro nás náplast za nepovedený podzim v extralize. Naši fanoušci si zasloužili vidět, že umíme parádně vítězit a potřebovali to zase zažít i kluci. Věřím, že díky tomuhle všichni zapomenou na smolné koncovky v posledních utkáních a že nás to nakopne do další části ligy,“ řekl jeden z nejzkušenějších hráčů týmu HK .A.S.A. Město Lovosice tahoun Vladimír Šuma.
            Cesta za „ušatým“ pohárem nebyla nijak jednoduchá, ale publikum nenechalo svůj tým padnout na kolena. V semifinále Lovosičtí porazili Karvinou 27:25, ačkoli si v samotném průběhu vydobyli až osmibrankový náskok. „Je to jakési malé vítězství, ale dokud nevyhrajeme finále, pohár nám neříká pane,“ byl skromný před rozhodujícím „mačem“ Šuma. Právě finálový zápas s Frýdkem-Místkem byl opět nervydrásající. Slezský soupeř dokázal hned několikrát Severočechům poodskočit. I díky výborným zákrokům brankářů Šálka s Kylíškem se tým nezlomil. Svěřenci trenéra Srby ze sebe dostali maximum, vyhráli, když světelná tabule se zastavila na stavu 29:32. Publikum bylo opět v euforii a povstala i VIP fanynka, modelka a herečka Iva Kubelková. „Teď si všichni přejeme, aby nám to vydrželo,“ dodal nejlepší střelec finálového utkání Lukáš Horký.

 Fotogalerietagy: házená, Lovosice, extraliga, Motl, Landa, Český pohár, Horký, Šuma, Kylíšek, Šálek,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz