rss
PatRESS News

Zpět

Lovosičtí mladí házenkáři zabojují o titul

17. dubna 2012

Lovosický Filip Motejl
Lovosice – Lovosičtí házenkáři družstva starších žáků se porvou o republikový titul. Po té, co o víkendu ovládli skupinu Q šestého kola Žákovské ligy, postoupili mezi elitní šestku celé České republiky. I přestože se aktuálně nedaří v extralize lovosickým chlapům, žáci ukazují, že historie a umění házené v Lovosicích není žádná náhoda.
            „Do turnaje jsme přitom nevstoupili úplně nejlépe, když jsme o jedinou branku smolně prohráli s Duklou. Další utkání už ale kluci zvládli víc než výborně. Nakonec to byla právě Dukla, která nepostupuje do finálové části,“ řekl vedoucí týmu starších žáků Radek Provinský.
            Lovosičtí mladíci se přitom už v úvodním utkání dostali do vedení. V poločase proti Dukle měli náskok dvou branek (12:10), avšak koncovka více přála hostům, a tak domácí poprvé a naposledy v celém turnaji odešli poraženi, byť jen o jedinou branku (19:20).  V dalších zápasech si ale svěřenci trenéra Miroslava Vávry výrazně spravili chuť. Zcela pod kontrolou měli utkání proti Karviné. „Na Karvinou jsme v letošním ročníku soutěže narazili už potřetí. Tentokrát jsme nepřipustili žádné drama,“ podotkl Provinský s tím, že po poločasovém vedení 15:5 už jeho svěřenci dovedli souboj s přehledem do vítězného konce 24:16.
            Na závěr severočeští hráči na domácí palubovce zcela suverénně smetli také soupeře z Plzně. Tentokrát mu dovolili vsadit pouhých čtrnáct branek, zatímco sami mu nadělili takřka jednou tolik, když utkání skončilo 26:14. „O našem i soupeřově postupu již v tu chvíli bylo rozhodnuto. Talent navíc vinou zranění nenastoupil v kompletní sestavě. Naše vítězství bylo o to jednodušší,“ přiznal Provinský.
            Do finálového turnaje nepostoupila Dukla. Lovosičtí házenkáři budou na mistrovství republiky bojovat v elitní šestici o zlatou pozici. Finálový turnaj proběhne začátkem července. „Kluci si teď zaslouží velkou pochvalu a určitě jsou po perfektním výkonu i hodně namotivovaní,“ dodal Provinský s tím, že posledními soupeři by měli být SKP Frýdek-Místek, HCB Karviná, HC Zubří, Talent Plzeň a HBC Strakonice.
Fotogalerie 
Výsledky utkání:
Lovosice vs. Dukla 19:20 (12:10)
Karviná vs. Lovosice 16:24 (5:15)
Lovosice vs. Plzeň 26:14 (10:6)
 
Tabulka 6. kola skupiny Q:
1.      HK.A.S.A. Město Lovosice 4b
2.      SSK Talent 90 Plzeň 4
3.      HCB Karviná 2
4.      HC Dukla Praha 2 

Lovosický Radek Provinskýtagy: házená, Lovosice, Žákovská liga, Provinský,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz