rss
PatRESS News

Zpět

Lovosičtí mladí házenkáři získali republikový bronz

4. června 2012 - aktualizováno

Bronzové Lovosice
Lovosice – Senzační bronz z mistrovství České republiky starších žáků získali lovosičtí házenkáři. Lovosicím přitom titul unikl o jediný bod a hráč Radek Provinský byl vyhlášen nejlepším hráčem. Mladí házenkáři měli totiž velký důvod bojovat jako lvi. Měli totiž v zádech anděla, který je hnal dopředu – nedávno náhle zesnulého trenéra Miroslava Vávru, který se finálového souboje už nedočkal. Teď by na své svěřence mohl být hrdý a ti na něj ani na vteřinu nezapomněli, hráli, jak je to učil a při slavnostním vyhlášení přišli s jeho portrétem, na který mu pověsili zaslouženou medaili.
            V závěrečném turnaji, který se konal v uplynulém víkendu právě v Lovosicích, bojovala o mistrovský titul šestice nejlepších týmů z celé republiky. Lovosice nejprve narazily na Frýdek-Mistek, který porazily o dvě branky 21:23. Pak přišla první prohra s mistrovskou Plzní a výsledek 13:25. „Prohráli jsme vysoko. Tohle utkání jsme pak dobrovolně vypustili, abychom ušetřili síly na další zápasy. Plzeň byla výrazně lepší,“ přiznal nový trenér mužstva Vladimír Šuma.
            Hned na to si Lovosice mohly spravit chuť v utkání se Zubřím. Nakonec z toho byla remíza 15:15. „Tohle byla škoda. Dvakrát jsme vedli o tři branky a ještě dvě minuty před koncem o dvě,“ litoval Šuma remízy, která pak měla velký dopad na konečný výsledek.
            V dalších utkáních už domácí žáci nenašli přemožitele. Nejprve o tři branky porazili Strakonice (17:20) a s tříbrankovým odstupem vyhráli nad Karvinou (16:13). Vyrovnanost všech týmů připravila elitní čtyřce ještě pořádné nervy. O konečné podobně stupňů vítězů totiž rozhodl až úplně poslední zápas plzeňského Talentu s Frýdkem-Místkem. Vítěz bere zlato, poražený nic. Při remíze by se dívalo na skóre, které pak nenahrávalo Lovosicím. Suverénní vítězství Plzně znamenalo zlato na západ Čech. Právě výše zmíněná remíza Lovosic se Zubřím připravila domácí jak o stříbro, tak i o možné zlato. Oba týmy měly po sedmi bodech, ale díky lepšímu skóre skončilo druhé právě Zubří a Lovosice braly bronz. „Byl to velmi kvalitně obsazený turnaj. Do nejlepší šestky se probojovaly týmy, které byly velmi vyrovnané a až na některá zaškobrtnutí, třeba jako to naše, to potvrzují í výsledky zápasů. Bronz je pro nás velký úspěch, vždyť jsme třetí nejlepší v republice,“ mrknul spokojeně Vladimír Šuma, jinak hráč mužské extraligy.
            Zlato míří do Plzně, kde mu hráči také podřídili mnohé. Západočeského házenkáře totiž každý hned poznal – všichni měli vyholené hlavy s obarveným blond „kohoutem“. Po patnácti letech pak svoji dlouhou kštici shodil také někdejší reprezentant a asistent trenéra Michal Tonar. „Byla to sázka, kterou jsem musel splnit po té, co jsme s dorostem, který trénuji, získali také titul. Žáci hned ale chtěli, abych si hlavu oholil a obarvil jako oni. No, na to už vážně nemám věk, ale teď prý vypadám mladší,“ usmál se při popisování úspěšné plzeňské vlny Michal Tonar.
 
Výsledky:
1. Talent A Plzeň
2. Zubří A
3. HK .A.S.A. Město Lovosice
4. Frýdek-Místek A
5. Strakonice A
6. Karviná A
 

Radek Provinský Radek Provinský

Bronzové Lovosice

 tagy: házená, Lovosice, starší žáci, Provinský, Šuma, Vávra,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz