rss
PatRESS News

Zpět

Machačová a Kadlec získali evropský bronz na dráze

25. října, 2011

Apeldoorn – Cyklistický velodrom v holandském Apeldoornu české reprezentantce Jarmile Machačové opravdu sedí. Na pozoru se pak fanoušek musí mít zejména tehdy, když odstartuje bodovací závod. Letos v březnu totiž na totožné dráze vybojovala stříbro z mistrovství světa a o uplynulém víkendu ji od stejného kovu při evropském šampionátu dělil jediný bod, takže do Čech si Machačová přivezla nakonec cenný bronz, stejně jako její kolega Milan Kadlec v téže disciplíně.
            „Samozřejmě, že když na to člověk má, tak je jedno, kde závodí. Faktem je, že v Apeldoornu je dráha moc pěkná, senzační zázemí a díky tomu, že mám v Holandsku také dost kamarádů, tak ta atmosféra nahrává lepšímu výsledku,“ podotkla cyklistka pražské Dukly Jarmila Machačové.
            Závod s devatenácti body vyhrála ruská reprezentantka Romanyutaová. Na druhou Polku Pawlowskou, která si vyjela čtrnáct bodů, už třetí Jarmila Machačová ztratila pouhý bodík. „Může se to zdát, že to nic není, ale půl závodu jsem byla úplně bez bodu. Hodně jsem se trápila. Riskovat a opravdu hodně bojovat jsem začala pozdě, doslova za pět minut dvanáct, takže na více jsem neměla šanci,“ řekla otevřeně rodačka z Havlíčkova Brodu, když až vítězství v závěrečném sprintu jí zajistilo evropský bronz.
            Stejně hodnotný kov v bodovacím závodě si vyjel Machačové reprezentační i týmový kolega Milan Kadlec. Ten nestačil na Poláka Ratajczyka a Švýcara Dilliera. „Na společné oslavy ale čas nebyl. Symbolickou skleničku jsem si dala s rodinou až doma, kam jsem se kvůli dalšímu svěťáku hned z Holandska přesunula,“ podotkla Machačová.
            České dráhaře čeká v termínu od 4. do 6. listopadu první zastávka světového poháru v Kazašské Astaně. „Jsem na začátku sezóny a pro mě platí, že čím více závodů jedu, tím lépe se cítím. Umístění v Holandsku tedy pro mě bylo trochu překvapení. Teď na svěťáku pojedu omnium, takže zase trochu jiná disciplína, ale motivace je obrovská zejména proto, že potřebujeme získat co nejvíce bodů do rankingu UCI, kvůli dalším nominacím na mistrovství světa a olympiádu,“ těší se do Kazachstánu Jarmila Machačová.
 
Výsledky – Bodovací závod – ženy: 1. Evgeniya Romanyuta (Rusko) 19 bodů, 2. Katarzyna Pawlowska (Polsko) 14, 3. Jarmila Machačová (ČR) 13, 4. Aksana Papko (Bělorusko) 10, 5. Madeleine Sandig (Německo) 8.
Bodovací závod – muži: 1. Rafal Ratajczyk (Polsko) 43 bodů, 2. Silvan Dillier (Švýcarsko) 39, 3. Milan Kadlec (ČR) 36, 4. Sebastian Mora Vedri (Španělsko) 30, 5. Andreas Graf (Rakousko) 26.


tagy: Machačová, bodovací, dráha, mistrovství, Evropa, šampionát, medaile, cyklistika, Apeldoorn, Kadlec, bronz,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz