rss
PatRESS News

Zpět

Martin van den Brink na úvod Dakaru stříbrný

7. leden 2018

Pisco – Naprosto senzačně začal jubilejní 40. ročník Rally Dakar pro severočeský tým MKR Technology. Kamion s holandským pilotem Martinem van den Brinkem  a roudnickým mechanikem Danielem Kozlovským si v úvodní etapě přijel pro stříbro. S náskokem dvou desítek vteřin vyhrál Aleš Loprais.
            „Po slavnostním startu v Limě nás čekal nejprve nudný dvě stě padesát kilometrů dlouhý přejezd k měřené speciále. Ta měla jen tři desítky kilometrů, ale o to ostřejší byla. Martinovi to sedlo, takže úvod super,“ sdělil Daniel Kozlovský, palubní mechanik stříbrného kamionu z dílny MKR Technology.
            První ze čtrnácti etap vyvedla všechny posádky po slavnostním startu v peruánské Limě do cílového města Pisco. Závěrečné tři desítky měřených kilometrů se přitom jely na písku a posádky se hned rvaly s dunami. Za pětadvacet minut si s nimi nejrychleji poradil český pilot Aleš Loprais. Holandsko-česká posádka s van den Brinkem a Kozlovským na Renaultu ztratila přesně dvaadvacet vteřin. Bronz bral Rus Nikolajev. Další dva severočeské kamiony pak přijely na třinácté (Huzink) a devatenácté příčce (van Kasteren).
            Do druhé etapy bude židovický kamion týmu Mammoet Rallysport vyjíždět ze skvělé druhé pozice. Na programu je start i cíl v Piscu, ale tentokrát se poměr ujetých kilometrů otáčí. Z celkových dvě stě osmdesáti kilometrů je  téměř dvě stě sedmdesát měřených a z převážné většiny se opět jede na písku.
 
Výsledky – 1. etapa – Lima – Pisco (31 km)
1. Loprais (Cze) Tatra 25:15
2. van den Brink (Ned) Renault Trucks +0:22
3. Nikolaev (Rus) Kamaz +0:29
4. van Genugten (Ned) Iveco +1:11
5. Shibalov (Rus) Kamaz +1:18
9. Kolomý (Cze) Tatra +2:25
13. Huzink (Ned) Renault Trucks +3:24
15. Macík (Cze) Liaz +4:23
19. van Kasteren (Ned) Renault Trucks +9:57
 

tagy: Dakar 2018
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Severočeši v Holandsku představili první hybridní rallye kamion na světě

Mario Kress staví v Židovicích nový dakarský speciál

Van den Brink dojel Silk Way čtvrtý

Van den Brinkovi zbývá poslední etapa Silk Way“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz