rss
PatRESS News

Zpět

Mechanici z vraků vytvořili znovu závodní speciály

7. října, 2011

Jarama/Le Mans – Měli necelý týden na to, aby ze tří totálních vraků vytvořili znovu závodní speciály v plné síle. Dělali dnem i nocí a ještě museli zvládnout více než tisícikilometrový přesun ze španělské Jaramy do francouzského Le Mans. Na první pohled nemožná situace, jelikož na trase neměli dostatečný materiál a improvizovat museli i s technikou. Přesto před závěrečným podnikem letošního Mistrovství Evropy závodních tahačů hlásí mechanici severočeského týmu MKR Technology, že se mise povedla. V Le Mans se totiž bude definitivně určovat pořadí letošního šampionátu.
            „Jsme připraveni. Všichni kluci odvedli až neskutečnou práci. Bojovali s časem i možnostmi, ale trucky jsou na víkend nachystány,“ oddechl si šéf stáje MKR Technology Mario Kress.
            Že mu spadl skutečně obrovský kámen ze srdce, svědčí výčet odvedené práce. Všechny tři závodní tahače vypadaly po španělské zastávce spíš jako hromada šrotu určená k demolici. Na autech chyběly plasty, zlámané byly nárazníky, popraskaná čelní skla, hnuté kabiny, prasklý píst u motoru, těsnění pod hlavou, odešla turba. „O tom, že se musela měnit světla, čidla tlaku a teplot, lamda sondy, senzory tlaku vody ani nemá smysl mluvit. Nárazníky jsme rozřezali a zase svařili nové ze starých. Doslova jsme z vraků udělali nová auta,“ popsal mechanik Jan Richter.
            Právě závěrečný díl šampionátu rozhodne o definitivním pořadí. V případě nezdaru mohou být ztráty velké. Severočeský tým MKR má mezi jednotlivci průběžně třetího Adama Lacka, jako nejlepšího Čecha, dále pak pátého Oestreicha a šestého Bösigera. V soutěži týmů je druhý a čtvrtý. Rozdíly jsou stále minimální. „Musíme být realisti, nicméně já jsem vždycky optimista, takže věřím, že se klidně můžeme posunout ze stávajících pozic ještě výš,“ neztrácí naději Mario Kress.


 
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Hybrid vyhrál Preproloog

MKR Technology pošle na Dakar kvartet kamionů s prvním hybridem na světě

Severočeši v Holandsku představili první hybridní rallye kamion na světě

Mario Kress staví v Židovicích nový dakarský speciál“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz