rss
PatRESS News

Zpět

Milan slavil po vyhraném zápase, já po prohraném, řekl tatínek Jiří Motl

26. březen 2014

Jiří Motl střílí proti Plzni. Plzeň/Lovosice - V Lovosicích se snad házenkáři domluvili. Zatímco minulý týden své první utkání v roli otce odehrál Milan Berka, ve stejné situaci se o uplynulém víkendu octl další z tahounů týmu HK .A.S.A. Město Lovosice Jiří Motl. Berka měl ale větší důvod k oslavám, když jeho tým s Frýdkem zvítězil, Motl musel nejprve vstřebat dvoubrankovou porážku od vedoucí Plzně.
 
Jirko, i přes zaváhání v úvodu, je to nakonec smolná porážka?
Smolná... My jsme v podstatě celý zápas dotahovali. Zbytečně jsme Plzni v prvním poločase dali až osmigólový náskok, takže jsme pak hráli vabank. Myslím, že kdybychom hráli celý zápas stejně, jako ten druhý poločas, tak bychom minimálně na remízu měli určitě. Příčina byla v tom, že jsme nezvládli první poločas, kdy jsme zezačátku byli špatní v obraně a v útoku jsme ztráceli balony a díky tomu dostávali laciné góly z rychlého útoku.
 
Co to, že ty dva poločasy byly jako den a noc?
Ten první poločas jsme předváděli to co poslední tři utkání - nebyli jsme důrazní v obraně. Nevím, jestli jsme si nevěřili, ale v útoku jsme neměli potřebnou jistotu v ruce. Až ten druhý poločas jsme se zlepšili, měli jsme agresivní obranu a takhle bychom měli hrát pořád. V útoku jsme dávali góly ze spojek a je škoda, že  když jsme pět minut před koncem měli přesilovku, tak jsme dostali smolný gól a vzápětí, když jsme rozehráli, tak jsme technickou chybou přišli o balon. To jsou třeba ty dvě branky, které chyběly k remíze.
 
Jak důležitá byla výhra v Plzni při cestě k titulu?
Hráli jsme tu o čtyři body. Kdyby se nám podařilo vyhrát, tak jsme se na Plzeň dotáhli. Takhle ji budeme muset porazit doma. Když to vezmu tak, že budeme sbírat body a Plzeň doma porazíme, tak ji stáhneme na dva body a pak budeme muset doufat v její zaváhání.
 
Hrál jsi poprvé jako tatínek. Jak odlišný to pocitově byl zápas?
Nějak jsem to nevnímal, ale doufám, že Kubík ten první poločas celý prospal. (usmál se) Škoda, že tuhle roli nemůžu hned oslavit vítězstvím.
 
Minulý týden se tatínkem stal kolega Milan Berka, teď ty, to jste se nějak domlouvali?
To tak prostě vyplynulo. Je pravda, že jsme jeli na společnou dovolenou, ale samozřejmě jsme se nijak nedomlouvali. Navíc si myslím, že oni začali už před tou dovolenou. (usmál se) Je to tedy náhoda. Oba teď máme parťáka, abychom mohli společně jezdit venku s kočárkem. Už se těším, až bude venku opravdu pěkné počasí.
 
Do nové role jsi ale pořádně ještě nenaskočil, že?
Ještě ne, partnerku i malého mám v porodnici, takže jsem zatím pobýval jenom tam. Byl jsem u porodu a obdivuji, co všechno partnerka zvládla. Opravdu klobouk dolů! Teď věřím, že Kubík bude zdravý a bude nám dělat jen radost. Každý říká, že se první tři měsíce člověk moc nevyspí, ale doufám, že to bude naopak a bude spát stejně pěkně jako taťka. (usmál se)
 
V kabině se nepopichujete, že už se z vás stávají fotříci?
Zatím ne, když nepočítám, jak se ostatní těšili, až se to mimčo zapije. Milan slavil po vyhraném zápase s Frýdkem a já bohužel po prohraném s Plzní. Na druhou stranu si musíme říci, že ten druhý poločas jsme hráli dobře, takže do dalších kol rozhodně nepůjdeme jakkoli rozklepaní, právě naopak.

>>Fotogalerietagy: házená, Lovosice, extraliga, Plzeň, Motl,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz