rss
PatRESS News

Zpět

MKR míří na druhý Dakar

20. listopad 2015

Kamiony od MKR Technology týmu Mammoet Rallysport míří na Dakar. Židovice/Le Havre - Už není cesty zpět. Severočeský tým MKR Technology míří na svůj druhý Dakar. Ve čtvrtek se veškerá technika nalodila na trajekt a odplula do Jižní Ameriky. Loučení tedy bylo tak velké, jako je očekávání od nového ročníku. Vždyť pilot Martin van den Brink vyhrál s českým kamionem generálku v podobě Rally OiLibya.
            "Emoce je třeba držet na uzdě. Technika je sice ve výborné kondici, ale jsme - co do jejího vývoje - teprve na cestě, nikoli na cílové rovince, kde bychom mohli přemýšlet o vítězství. Hodně jsme se od loňska posunuli, ale s ambicemi zůstáváme nohama na zemi. Náš cíl je být v elitní desítce a pořádně prohánět ty nejlepší. Cokoli navíc bude jen sladká odměna. Dakar je dlouhý, těžký a mnohdy více než technika rozhoduje množství pověstného štěstí," upozornil šéf projektu MKR Adventure Mario Kress.
            Odjezdu severočeských speciálů předcházelo i několik velkolepých rozloučení. Minulý týden se holandští účastníci nadcházejícího Dakaru sešli v nizozemském Valkenswaardu při tradiční akci GP Dakar Pre-Prolog. Publikum na závodišti Eurocircuit Valkenswaard poznalo nejen motorkáře, čtyřkolky a bugyny, ale také závodní kamiony. Chybět přirozeně nemohli piloti speciálů Mammoet Rallysport, ale ani někdejší vítěz nejtěžší rallye světa Gérard de Rooy s parťákem Alešem Lopraisem. Na jakémsi slavnostním otevření nového ročníku soutěže pro holandské posádky se potkalo přes dvacet tisíc fanoušků, což jen potvrzuje atraktivitu dálkových soutěží v Holandsku.
            Během uplynulého víkendu se samostatně se svými fanoušky rozloučil tým Mammoet s piloty Martinem van den Brinkem a Pascalem de Baarem přímo v domovském Harskampu. Hned poté se veškerá technika odebrala směr Francie do přístavu Le Havre, kde byly přichystány přejímky a následné nalodění. Do Argentiny trajekt připluje za několik týdnů, kde tým techniku vyzvedne a přesune do Buenos Aires, kde 2. ledna slavnostně odstartuje už 38. ročník nejslavnější dálkové rallye světa. Do té tým MKR Technology vstoupí se dvěma vlastními kamiony Renault. Pilot Martin van den Brink poveze číslo 509 a Pascal de Baar 529. V rámci aliance si dvojice holandských závodníků bude opět pomáhat s českou sestavou Bonver Dakar Project, pro něž Mario Kress se svojí partou připravil závodní agregáty. "Konkurence je opět silnější. Nejen s kamazy to bude velký boj, ale věřím, že po technické stránce jsme skvěle připraveni, a nikde není psáno, že bychom si toho beduína nemohli přivézt," mrknul Mario Kress.
            Trasa nového ročníku Rallye Dakar posádky tentokrát zavede pouze do Argentiny a Bolívií. Oproti loňsku chybí Chile. O nejlepších bude rozhodnuto v cílovém Buenos Aires 16. ledna.
  Kamiony od MKR Technology týmu Mammoet Rallysport míří na Dakar. Kamiony od MKR Technology týmu Mammoet Rallysport míří na Dakar.

tagy: MKR Technology, Dakar 2016, Mammoet Rallysport, rallye
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz