rss
PatRESS News

Zpět

MKR sobotní bronz povýšil v neděli na stříbro a přidal další bronz

10. června 2012

Pavel Fofonka - nejvyšší mechanik MKR s poháry
Jarama – Tři zastávky evropského šampionátu závodních tahačů stačily, aby každý ze tří pilotů severočeské stáje MKR Technology jednotlivě vystoupal na slavnostní pódium. V neděli se na okruhu ve španělské Jaramě ze stříbra radoval Markus Oestreich a letos poprvé si pro bronz vyskočil i jeho kolega Markus Bösiger. Těsně pod pódiem skončil jejich třetí kolega Adam Lacko, který v hlavním závodě bodoval čtvrtý.
            „Mám velkou radost, že jsem sobotní třetí příčku v hlavním závodě dokázal v neděli ještě vylepšit. Byl to boj, protože Antonio na mě zezadu dlouho a navíc silně tlačil. Stříbro to bylo vydřené, nicméně pořád je tu touha po zlatu, na které letos já i celý tým stále čekáme, tak doufám, že to nebude dlouho trvat,“ mrknul spokojeně Markus Oestreich, německý pilot hájící barvy severočeské stáje MKR Technology
            Na rozdíl od sobotní části španělské zastávky tentokrát nedělní zápolení probíhalo jen na závodní trati, technika piloty podržela. Po senzačně zajetém „super pole“ a penalizaci v podobě ztráty dvou startovních míst, kterou Albacete dodatečně dostal za sobotní hendikepový závod, vyjížděli piloti MKR Technology do nedělní hlavní části nejhůře ze druhé lajny. Nejrychlejší Jochen Hahn ale před sebe nikoho nepustil a připsal si další suverénní vítězství. Naopak Albacete dokázal Bösigera s Lackem předjet a těšil se ze třetího místa na pódiu, když stříbro slavil právě Markus Oestreich z MKR. Jeho kolega Adam Lacko dojel čtvrtý a Bösiger hned za ním. „Ta čtvrtá místa už mě nějak podezřele pronásledují a je na čase, aby zase zacinkaly kovy. Naštěstí se nevyhýbají alespoň kolegům,“ podotkl Adam Lacko.
            V rytmu pódiové radosti pro severočeský tým MKR Technology se vyvíjel i odpolední závod s hendikepem. V něm si pocit na stupních vítězů letos poprvé vychutnal i pilot MKR Markus Bösiger. V hendikepu se před třetího Bösigera dostal jen vítězný Fin Makinen, který vyhrál stylem start-cíl a Španěl Albacete. Oestreich bodoval šestý a pozici za ním Adam Lacko. Vůbec první bod v šampionátu získal za desátou příčku v hendikepu Frankie Vojtíšek, tedy třetí český jezdec, který právě v Jaramě do soutěže naskočil.
 
Výsledky - 3. závod: 1. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 2. Markus Oestreich (GER) MKR Technology, 3. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 4. Adam Lacko (CZE), 5. Markus Bösiger (SUI) oba MKR Technology, 6. David Vršecký (CZE) Buggyra.
 
4. závod - hendikep: 1. Mika Makinen (FIN) Mika Makinen, 2. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 3. Markus Bösiger (SUI) MKR Technology, 5. David Vršecký (CZE) Buggyra, 6. Markus Oestreich (GER), 7. Adam Lacko (CZE) oba MKR Technology, 10. Frankie Vojtíšek (CZE) Frankie Oxxo Truck Racing Team.


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Jarama, Oestreich, Lacko, Bösiger, Vojtíšek,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Maroko skončilo vítězstvím i slzami

Po bronzu je van den Brink už druhý

Van den Brink je už celkově třetí

Kamion MKR ovládl v Maroku 5. etapu.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz