rss
PatRESS News

Zpět

MKR Technology je po nejdelší etapě devátý

19. leden 2018

Gerd Huzink se severočeským kamionem MKR Technology. San Juan – Nejdelší měřenou etapu musely posádky Rally Dakar zvládnout během 12.  závodního dne. Po ní se do čela po jednodenní pauze vrátil Rus Nikolajev. K dobru má ale pouhou vteřinu. To Gerd Huzink jedoucí se severočeským speciálem Renault Trucks  si už dělal zálusk na pódium, na které mu ale nedovolila vyskočit proražená pneumatika.
            „Tohle je opravdu pech. Už jsme si mohli připsat další letošní pódium, navíc na nejdelší etapě, ale cenný zářez nám překazila proražená pneumatika v závěrečné části speciály. Na druhou stranu je štěstí, že to byla opravdu jen pneumatika, protože Dakar je letos doslova šrotištěm,“ usmál se Mario Kress, severočeský konstruktér z centra MKR Technology.
            Se svými 523 měřenými kilometry byla 12. etapa z Fiambály do San Chuan nejdelší závodní částí v letošním 40. ročníku. V součtu na posádky čekalo téměř osm set kilometrů. Huzink se se svým renaultem probojoval až na pódium, ale před předposledním way pointem musel měnit pneumatiku. Nucená zastávka ho posunula na šestou pozici. Závod vyhrál za sedm hodin krajan ven Genugten, který se posunul do elitní pětky. Etapa ale zamíchala členy nejlepší desítky v celkovém hodnocení. Do čela se vrátil Rus Nikolajev, který má na Argentince Villagru náskok pouhé vteřiny. Polepšil si také Gerd Huzink z týmu Riwald. Nyní mu patří průběžná devátá příčka.
            Do konce jubilejního ročníku věhlasné rallye zbývají závěrečné dvě etapy. Předposlední třináctý díl ze San Juan do Córdoby je ale se svými 929 kilometry druhým nejdelším přejezdem. Měřená část mé téměř tři stá sedmdesát kilometrů. Posádky se tak dostanou do cílového městečka, kde v sobotu celý závod vyvrcholí. „Budou to ještě hodně těžké dva dny, ale všichni se už do Córdoby neskutečně těšíme,“ dodal Mario Kress.
           
Výsledky – 12. etapa – Chilecito – San Juan (523 km)
1. van Genugten (Ned) Iveco 7:02:36
2. Kolomý (Cze) Tatra +4:11
3. Nikolaev (Rus) Kamaz +6:21
4. Villagra (Arg) Iveco +7:29
5. Ardavichus (Kaz) Iveco +15:14
6. Huzink (Ned) Renault Trucks +23:11
 
Celkově:
1. Nikolaev (Rus) Kamaz +47:14:31
2. Villagra (Arg) Iveco +0:01
3. Viazovich (Blr) Maz +3:26:14
4. Mardeev (Rus) Kamaz +5:05:15
5. van Genugten (Ned) Iveco +5:23:40
9. Huzink (Ned) Renault Trucks +7:28:52 

tagy: Dakar 2018
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MKR Technology pošle na Dakar kvartet kamionů s prvním hybridem na světě

Severočeši v Holandsku představili první hybridní rallye kamion na světě

Mario Kress staví v Židovicích nový dakarský speciál

Van den Brink dojel Silk Way čtvrtý“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz