rss
PatRESS News

Zpět

MKR Technology připravil zážitkové dny pro Renault Trucks

22. září 2015

Hosté zažili adrenalinovou jízdu v dakarském speciálu. Záhorie – Adrenalinová jízda dakarským speciálem, závody v terénu v buginách nebo jízda zručnosti s novým K Range. Český tým MKR Technology připravil ve vojenském prostoru ve slovenské Senici naprosto unikátní zážitkové dny pro klienty svého partnera Renault Trucks z celé Evropy.
 „Na základě výborné spolupráce s Renault Trucks, která trvá již několik let, jsme vymysleli a kompletně připravili zážitkovou akci, při které si partneři z téměř deseti zemí Evropy mohli nejen vyzkoušet závodní dakarský kamion, ale také celou řadu dalších adrenalinových atrakcí,“ sdělila Klára Kress, manažerka týmu MKR Technology.
 V rámci eventu MKR Adventure si hosté a novináři z Česka, Slovenska, Chorvatska, Slovinska či Maďarska vyzkoušeli závodní jízdu v dakarských speciálech, které pilotovali holandští jezdci Martin van den Brink a Pascal de Baar. Sami se pak v piloty proměnili, když na písčitém povrchu vojenského prostoru soutěžili v malých buginách v jízdě na čas, vyzkoušeli si v terénu jízdu zručnosti s novým modelem Renault Trucks K Range nebo naopak s jeho bratříčkem T Range jízdu „go and stop“, kdy museli co nejrychleji ujet úsek zakončený kuželem. Časomíra se zastavila až po dotknutí se kuželu, který ale nesměl spadnout. „Bylo strašně fajn cítit to obrovské nadšení hostů. Leckdo z nich zažil dosud nepoznané. Už jen samotná jízda v terénu dakarským kamionem vyvolává v mnohých euforii. Díky tomu, že celý den byl připraven jako jeden velký zážitek, odjížděli všichni s takovým tím blaženým úsměvem. Sama jsem z toho měla velkou radost,“ svěřila se Klára Kress.
 Hosté v průběhu dne získali nejen zážitky, ale navíc celou řadu vědomostí. Technickou částí je provedl vyhlášený konstruktér Mario Kress. „Samozřejmě vždy padne otázka, kolik vlastně stojí postavit dakarské auto, které má ambice zařadit se mezi nejlepší. Fascinující pro mnohé je ale zjištění, jak velký je rozdíl mezi civilním kamionem a tím, který opravdu vyjede na Dakar. Že používáme unikátní prvky, které dosud nikdo neaplikoval, a že se podílíme na vývoji součástek a materiálů, které pak pomáhají i v civilním životě v běžném provozu,“ upozornil šéf projektu MKR Adventismus Mario Kress.
 Součástí zážitkových dnů pro Renault Trucks bylo také jedinečné zázemí ve dvou Mobil Barech s exkluzívním cateringem. Z celé akce vzešli také dva vítězové, kteří s týmem MKR Technology a Mammoet Rallysport zanedlouho (3. - 9. 10.) v Maroku absolvují Rallye OiLibya. „Chceme, aby výherci zažili ten opravdový pocit rallye, a proto s námi budou po celou dobu, takže žádný hotel, ale opravdové podmínky včetně spaní ve stanech v bivaku,“ upozornila Klára Kresa.
 Event pro speciální hosty jen prohloubil dlouholeté partnerství týmu MKR Technology a Renault Trucks. „Renault Trucks nás podporoval dlouhá léta na závodních okruzích při evropském šampionátu tahačů. Společně jsme vybojovali i pohár konstruktérů, takže si stále máme co vracet. Jelikož je náš dakarský koncept postaven opět na kamionu z dílny Renault Trucks, chtěli jsme, aby si ho mohli jeho partneři otevřeně vyzkoušet, jelikož si vážím dlouholeté spolupráce, které mezi námi je a tohle je minimálně netradiční možnost poděkování a rozhodně velký zážitek,“ vysvětlil Mario Kress.
 Na netradiční zážitkové dny v Senici navazovala akce podobného rázu s týmem Bonver Dakar Project, pro který MKR chystá závodní agregáty. Tentokrát byla ale adrenalinová show spojená s večerní velkolepou oslavou nedávných čtyřicetin pilota Tomáše Vrátného. „Bylo to veliké a bylo to hodně fajn. Tomášovi rozhodně přejeme jen to nejlepší, a aby si na Dakaru mohl s našimi motory splnit své životní sny,“ podotkla s úsměvem Klára.
 Přestože se v celém týdnu vytvořil prostor pro unikátní evropské představení dakarského projektu, tým splnil i testovací cíle. „Stále jsme ve fázi, kdy vše podřizujeme přípravě na Dakar. Nic nemůže nahradit reálné kilometry v terénu, a tak testujeme, testujeme a testujeme. Čím víc, tím líp. Před námi je Rallye OiLibya, takže chceme být v co nejlepší kondici. Půjde o další ostrou zkoušku, která je nezbytná, a každá taková prověrka má cenu zlata. Jsme ve fázi, kdy víme, že za sebou máme velký kus cesty, ale stále ještě hodně před sebou. Pokud se ale ohlédnu a zpětně se podívám, kolik jsme toho ušli, tak mohu zcela klidně říci, že dnes jsme úplně někde jinde než v loňském roce. Mám radost, jak se nám daří postupovat,“ je spokojený s průběhem vývoje Mario.

  Akce v Senici byla opravdu velkolepá. Jízda go and stop s novým T Range.

tagy: MKR Technology, Kress, race, závod, kamiony, truckracing, Renault Trucks, Dakar,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Severočeši v Holandsku představili první hybridní rallye kamion na světě

Mario Kress staví v Židovicích nový dakarský speciál

Van den Brink dojel Silk Way čtvrtý

Van den Brinkovi zbývá poslední etapa Silk Way“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz