rss
PatRESS News

Zpět

MKR v Istanbulu získal další dva bronzy

13. května 2012

Istanbul – Další dvě pódia si připsal severočeský tým MKR Technology při úvodní zastávce evropského šampionátu závodních tahačů. Ve druhém závodním dnu totiž německý pilot v českých barvách Markus Oestreich vybojoval dvojici bronzových příček. V obou závodech přitom pódiová místa zůstala zcela shodná - vždy zvítězil Němec Hahn před druhým Španělem Albacetem.
            „Dvě bronzové příčky jsou perfektní. Určitě lepší než nic, ale sám cítím, že jsme mohli být mnohem výš. No, snad to vyjde v Misanu. Tam to bude zase úplně jiný závod,“ shrnul neděli bronzový jezdec MKR Technology Markus Oestreich.
            I v průběhu druhého dne ukazoval úřadující evropský šampion Jochen Hahn svoji sílu. Přestože „super pole“ zajel lépe jen Albacete, ten byl kvůli sobotní kolizi s pilotem Oestreichem na startovním roštu posunut na třetí pozici, takže Hahn měl otevřený prostor a zvítězil stylem start-cíl. Albacete nakonec dojel druhý a svůj první letošní bronz bral právě Markus Oestreich, za kterým dojel týmový kolega Adam Lacko. Na šestém místě pak přijel třetí z parťák z MKR Markus Bösiger. „Jochenovi výborně seděl truck. Je hodně silný, ale rozdíly ze soboty jsme dokázali už trochu stáhnout. Sice ne dostatečně, ale jsme na začátku sezóny. Tohle byl navíc zcela nový a neznámý okruh, takže věřím, že se budeme zlepšovat,“ mrknul šéf stáje MKR Technology Mario Kress.
            Odpolední hendikepovou jízdu o polovinu bodů už výrazně ovlivnily kolize a nehody. Ta vyřadila Markuse Bösigera a i Lacko s Oestreichem přišli o výborné pozice. Oestreich přitom více než polovinu závodu jízdu vedl, ale o zlato ho připravil za ním jedoucí Španěl Albacete a Hahn, který na vedoucí duo silně tlačil. „Už bylo mokro a trať trochu klouzala. V jedné zatáčce do mě Antonio vrazil, oba jsme se svezli a Jochen toho využil,“ popsal situaci Markus Oestreich.
            Hendikep tedy opět vyhrál Hahn před Albacetem a Oestreichem. Adam Lacko se po výborném startu díky jedné z kolizí propadl až na konec startovního pole. Následovala sice stíhací jízda, ale na lepší než šesté místo už Lacko dosáhnout nestačil. „Trochu jsme se strkali, uklouzlo mi to a já dostal hodiny. Byla to smůla,“ dodal Adam Lacko.
            Z prvního víkendu evropského šampionátu v tureckém Istanbulu si severočeský tým MKR Technology odváží trojici bronzů a jedno stříbro. Plný počet bodů díky kvartetu vítězství naopak získal Němec Jochen Hahn. Týmy se nyní rychle přesouvají na druhou zastávku, která je v italském Misanu naplánovaná už za necelý týden.
 
Výsledky- Pohárový závod 3: 1. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 2. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 3. Markus Oestreich (GER), 4. Adam Lacko (CZE) oba MKR Technology, 6. Markus Bösiger (SUI) Pneu Bösiger Team 14.
 
Pohárový závod 4 – hendikep: 1. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 2. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 3. Markus Oestreich (GER) MKR Technology, 4. David Vršecký (CZE) Buggyra, 6. Adam Lacko (CZE) MKR Technology, DNF Markus Bösiger (SUI) Pneu Bösiger Team 14.
 
Fotogalerie
 

MKR Technologytagy: MKR Technology, Kress, truckracing, tahače, Istanbul, Oestreich, Lacko,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz