rss
PatRESS News

Zpět

MKR v Jaramě může inspirovat hollywoodské scénáristy

9. června 2012

Markus Oestreich
Jarama – Neuvěřitelnou porci smůly si ve španělské Jaramě vybírá pilot severočeské stáje MKR Technology Adam Lacko. Už od příletu do dějiště třetího dílu Mistrovství Evropy závodních tahačů ho potkává jedna nesnáz za druhou. Situaci naštěstí zachraňují jeho kolegové Oestreich s Bösigerem a především sestava neunavitelných mechaniků. Díky tomu mohl po prvním závodním dnu tým MKR Technology slavit další cenné pódium.
            Že by Lacko mohl být inspirací pro hollywoodské scénáristy, není pochyb. Po dramatických chvílích na palubě letadla, kterému nefungoval motor a v němž zkolaboval jeden z cestujících, ho na cestě na autodrom okradli falešní policisté a ani tehdy problémy neskončily. Už po druhém volném tréninku mu mechanici museli měnit motor. „Zvládli jsme ho vyměnit v rekordním týmovém čase za hodinu a pětadvacet minut,“ mrknul mechanik Daniel Kozlovský.
            Právě díky rychlé práci mechaniků se Lacko stihl kvalifikovat do Super pole, v němž zajel čtvrtý nejlepší čas. Rychlejší už byl jen kolega Markus Oestreich, Španěl Albacete a lídr šampionátu Němec Hahn. Drama nekončilo ani po vydařené kvalifikaci, jelikož se Lackovi uvolnila hadice od serva. Přestože mechanici dělali maximum, Lacko už nestihl odstartovat z vyjeté druhé lajny, ale až z posledního místa. „Všichni tři naši piloti pak předvedli krásnou jízdu. Na zlatého Hahna a stříbrného Albaceteho to ale nestačilo. Oese se celou dobu držel třetí a Bösiger se dostal hned za něj. Oba si pozice udrželi. Adam se senzačně propracoval až na osmou příčku, ale tři kola před koncem mu definitivně odešlo servo řízení a závod pro něj předčasně skončil,“ popsal elektroinženýr týmu MKR Bedřich Frieser, který má Lacka během závodu na vysílačce, když současně připomněl, že Lacko byl nakonec klasifikovaný na osmnácté příčce, jelikož odjel víc než pětasedmdesát procent závodu. Od příletu mě provází jen smůla. Nejprve mě okradli falešní policajti a pak zradila technika. Na pesimismus ale není ani čas, ani chuť, naopak se těším se na další souboje,“ dodal odhodlaně Lacko.
            Do druhého sobotního závodu si tradičně elitní osmička zrcadlově proměnila své startovní pozice. Na okruhu vyhlášeném svými karamboly pokračovaly atraktivní souboje a k tomu přispěl fakt, že mezi jízdami bylo málo času. Mechanici MKR díky tomu tak tak stihli opravit poničené renaulty Lacka a Oestreicha. Oba tak startovali z pit lajny, což v praxi znamená z posledních míst, takže pozice severočeských pilotů po prvním kole nebyly vůbec ideální. Slzy však u černo-červených trucků vidět nebyly. Oběma pilotům se podařilo přeskákat více než desítku konkurentů. V součtu to pak pro ně znamenalo, že Oestreich dojel na nenáviděné čtvrté příčce, Lacko hned za ním a třetí z trojice MKR Bösiger pásku protnul jako sedmý. Hendikepovou jízdu ovládl Albacete před Finem Makinenem a bronzovým Vršeckým. „Minulý týden se mému synovi Moritzovi, který závodí v Sirocco Cupu, podařilo z posledního místa dokončit závod pátý. Já se samozřejmě nechtěl nechat zahanbit a byla to pro mě velká motivace. Mám radost, že se mi podařilo skončit ještě o stupínek výše. Byl to pro mě velice zábavný závod,“ usmál se škodolibě Markus Oestreich.
 
Výsledky - 1. závod: 1. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 2. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 3. Markus Oestreich (GER), 4. Markus Bösiger (SUI) oba MKR Technology, 18. Adam Lacko (CZE) MKR Technology.
 
2. závod - hendikep: 1. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 2. Mika Makinen (FIN), 3. David Vršecký (CZE) Buggyra, 4. Markus Oestreich (GER), 5. Adam Lacko (CZE), 7. Markus Bösiger (SUI) všichni MKR Technology.


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Jarama, Oestreich, Lacko, Kress,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Dakarské kamiony míří do Sosnové

Nikolajev získal dakarský zlatý hattrick

Van Kasterena zastavily technické potíže

Van Kasteren zajel životní výsledek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz