rss
PatRESS News

Zpět

MKR ve Španělsku zopakoval vítězný double

1. října, 2011

Jarama - Jako přes kopírák skončilo pódium sobotního hlavního závodu letošní předposlední zastávky Mistrovství Evropy závodních tahačů ve španělské Jaramě v porovnání s předchozím rokem. Díky vítěznému Markusovi Bösigerovi a druhému Oestreichovi stejně jako loni opět získal severočeský tým MKR Technology vítězný double, když si pro bronz přijel domácí Albacete. Španěl tak české ekipě překazil další triple, jelikož jako čtvrtého šachovnice odmávla Adama Lacka.
            Tým MKR Technology nejprve díky Lackovi a pak Oestreichovi ovládl úvodní volné tréninky. Při rozhodujícím super pole už konkurenti nestačili ani jednoho jeho pilota, a tak Bösiger startoval z první pozice, hned vedle něj stál kolega Oestreich a z trojky vyjížděl Adam Lacko. „Naši dědové se rozjeli,“ usmál se šéf MKR Technology Mario Kress.
            Výhodu předních pozic překazil jen úřadující šampion Španěl Albacete, který se ze čtvrtého místa dostal před třetího Adama Lacka. Rodák z Čeladné se na pódium vrátit nezvládl. Oba jeho kolegové i přes velký tlak Albacetemu odolali. „Já si pozici stále hlídal. Věděl jsem, že mám poměrně dobrý odstup, tak jsem moc neriskoval a ještě spíš kontroloval Oeseho. Klobouk dolů před ním, protože Antonio na něj neskutečně tlačil,“ řekl vítězný Švýcar hájící barvy severočeské stáje MKR Technology Markus Bösiger.
            Do následujícího odpoledního hendikepu si tradičně elitní osmička zrcadlově vyměnila své pozice, takže Adam Lacko startoval ze třetí lajny. I přesto se probojoval na stupně, kde mu patřila třetí příčka. „Tajně jsem si přál, že by se mohlo povést to, co ve Smolensku, když jsem se po první zatáčce náhle octnul ve vedení. To sice nevyšlo, ale pódium nakonec klaplo. Mario říkal, že mi na bednu věří, tak mám radost, že jsem ho nezklamal,“ usmál se radostně Adam Lacko.
V hendikepu zvítězil Albacete před Jochenem Hahnem. Lackův týmový kolega Bösiger původně bodoval šestý a hned za ním Oestreich, ale jeho následná penalizace za překročení maximální povolené rychlosti ho posunula na jedenácté místo, takže Oestreich skončil šestý. „Kvůli té Bösiho penalizaci jsme přišli o důležité body, takže jsme přece jen v týmu trochu zklamaní. Co se podařilo nahnat v hlavním závodě, o to jsme prakticky v hendikepu přišli. Nesmíme ale zoufat. Zítra je také den,“ dodal Lacko.


 
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz