rss
PatRESS News

Zpět

MKR vstupuje do druhé poloviny Dakaru jako jedenáctý

10. leden 2016

Kamion Pascala de Baara v horách Bolívie. Salta - Rally Dakar má za sebou první závodní týden a sobotní 7. etapou letošní ročník otevřel svoji druhou polovinu. Zatím je čelo mimořádně vyrovnané a pořadí včetně samotných lídrů se každým dnem mění. Pilot speciálu Renault Trucks Pascal de Baar v horské etapě dojel čtrnáctý a jen těsně opustil celkovou elitní desítku. Na posádky v neděli čeká zasloužený den volna.
            V 7. etapě z Uyuni do Salty, která se opět jela v nadmořské výšce výrazně překračující čtyři tisíce metrů, musely kamion zvládnout měřený úsek dlouhý tři sta třicet šest kilometrů. Na trase opět překročily hranice, když se z Bolívie vrátily do Argentiny. Na trati nechyběly přechody koryt řek. Mnozí se nevyhnuli nehodám. Pascal de Baar si ale pevně držel svoji pozici. V cíli byl zaznamenán ve čtrnáctém nejrychlejším čase. "Věděli jsme, že taková nadmořská výška není pro náš motor zrovna ideální a na tomto ještě musíme zapracovat. Proto jsme rádi, že Pascal dojel bez jakýchkoli komplikací a na solidní pozici. Teď už se nás takový extrém nečeká. Pohybovat se budeme už jen do třech tisíc, takže z auta budeme moci více vymáčknout a věřím, že se do elitní desítky vrátíme a tím i naplníme náš letošní cíl na Dakaru. Po tom všem, co nás tu potkalo, by to byla vskutku velká satisfakce," pronesl Mario Kress, hlavní konstruktér závodního speciálu Renault Trucks a šéf celého projektu MKR Adventure.
            Pascal de Baar v horách nepatrně ztratil a celkově se propadl na průběžnou jedenáctou pozici. Na osmou příčku mu ale chybí pouhých pět minut, takže snaha o naplnění cíle není nijak vzdálená. To na samotném čele se nyní každý den mění pozice vedoucího jezdce. V horách se výrazněji projevily kamazy, které byly v etapě na první dvou příčkách. Vyhrál Rus Nikolaev. Do čela celkové klasifikace se dostal Holanďan Versluis
            V neděli si posádky "užijí" volný den, aby se s pondělní 8. etapou mohly vrhnout na závěrečný týden. "Stále je před námi šest etap, během kterých se může cokoli přihodit. Dakar je dlouhý a naprosto nevyzpytatelný. Během volného dne proto uděláme maximum, abychom kamion dali do co nejlepšího stavu a připravili ho do závěrečných dílů. Volno je tedy dost relativní pojem," podotkl severočeský konstruktér Mario Kress.
            V pondělní etapě ze Salty do Beléna dlouhé sedm set šedesát šest kilometrů má měřená část téměř čtyři sta kilometrů. Posádky si během ní poprvé užijí písečné duny.
 
Výsledky - 7. etapa - Uyuni - Salta:
1. Nikolaev (Rus) Kamaz 3:54:31
2. Mardějev (Rus) Kamaz +0:58
3. Versluis (Ned) MAN +1:17
4. de Rooy (Ned) Iveco +2:11
5. Karginov (Rus) Kamaz +6:44
14. de Baar (Ned) Renault Trucks +22:16
15. Ardavičus (Kaz) Tatra +24:12
21. Huzink (Ned) Tatra +35:24
22. Vrátný (CZE) Tatra +35:53
26. Llovera (And) Tatra +58:22
 
Celkově:
1. Versluis (Ned) MAN 21:01:56
2. de Rooy (Ned) Iveco +5:31
3. Mardějev (Rus) Kamaz +10:48
4. Nikolaev (Rus) Kamaz +10:54
5. Stacey (Ned) MAN +11:28
11. de Baar (Ned) Renault Trucks +1:26:05
19. Ardavičus (Kaz) Tatra +2:36:32
20. Vrátný (CZE) Tatra +2:45:17
24. Huzink (Ned) Tatra +5:09:51
37. Llovera (And) Tatra +8:48:48

 

tagy: Dakar2016, Rally Dakar, MKR Technology, Mammoet Rallysport,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz