rss
PatRESS News

Zpět

MKR vyhrává na Libya Rally 4. etapu

19. duben 2016

Mhamid – Konečně se dočkali! Tým MKR vyhrává 4. etapu Libya Rally. Po třech smolných dnech slaví fantastické prvenství a posouvá se i v celkové klasifikaci, kde posádce s roudnickým palubním mechanikem už patří čtvrtá pozice.
            „Co se dělo doposud, byl prakticky jen zlý sen. Technika jede skvěle. Změny, které jsme udělali, a které v Maroku nyní testujeme, se ukázaly být opravdu přínosnými. Jdeme správným směrem, nicméně pak nás brzdí defekty a hloupé penalizace. Sice naším cílem není vyhrát, ale když víte, že na to máte, proč to nechat být? Nebojím se ani odvážného tvrzení, že s tímhle kamionem jsme schopní ještě celou ztrátu smazat a na konci soutěže mít důvod k oslavě. Musí už samozřejmě všechno šlapat na sto procent,“ uvedl Mario Kress šéf severočeského vývojového týmu MKR Technology, který do Libya Rally nasadil svůj speciál s holandským pilotem Martinem van den Brinkem.
            Holandský jezdec ve čtvrtém dějství nejen, že prokázal své závodní schopnosti, ale navíc se ukázal jako opravdový gentleman. V etapě se do nesnází dostala portugalská pilotka Elisabete Jasinto, která byla v daný moment vedoucím jezdcem kategorie kamionů. Její speciál se ale v dunách převrátil a právě Martin van den Brink byl tím, kdo odvážnou ženu vrátil do vzpřímené polohy. „Gentleman nikdy nenechá dámu v nesnázích. Přestože jsme chtěli nahnat co nejvíce času, vystoupili jsme z vlastního stínu. Neměli jsme, co ztratit,“ podotkl pilot holandského týmu Mammoet Rallysport Martin van den Brink.
            Severočeský speciál s číslem 501 byl v cíli klasifikován jako vítěz s dvacetiminutovým náskokem na druhého krajana Jose Sminka. V celkovém ranku je čtvrtý se ztrátou půl druhé hodiny na vedoucího Belgičana Bouwense. Do cíle zbývají tři etapy. Pátý díl z Mhamidu do Merzougy má tři sta padesát závodních kilometrů.
 
Výsledky Truck – 4. Etapa (Mhamid - Mhamid, 202 km):
1. van den Brink (Renault) 3:11:02
2. Smink (Ginaf) +20:31
3. Bouwens (Iveco) +29:13
4. Verheyden (DAF) +42:24
5. Kretz (MAN) +42:36
 
Celkově:
1. Bouwens (Iveco) 17:14:13
2. Smink (Ginaf) +28:24
3. Schoones (DAF) +1:08:02
4. van den Brink (Renault) +1:34:50
5. Verheyden (DAF) +1:37:05
 

tagy: MKR Technology, Libya Rally 2016




Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.



“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz