rss
PatRESS News

Zpět

MKR vyhrává na Libya Rally 4. etapu

19. duben 2016

Mhamid – Konečně se dočkali! Tým MKR vyhrává 4. etapu Libya Rally. Po třech smolných dnech slaví fantastické prvenství a posouvá se i v celkové klasifikaci, kde posádce s roudnickým palubním mechanikem už patří čtvrtá pozice.
            „Co se dělo doposud, byl prakticky jen zlý sen. Technika jede skvěle. Změny, které jsme udělali, a které v Maroku nyní testujeme, se ukázaly být opravdu přínosnými. Jdeme správným směrem, nicméně pak nás brzdí defekty a hloupé penalizace. Sice naším cílem není vyhrát, ale když víte, že na to máte, proč to nechat být? Nebojím se ani odvážného tvrzení, že s tímhle kamionem jsme schopní ještě celou ztrátu smazat a na konci soutěže mít důvod k oslavě. Musí už samozřejmě všechno šlapat na sto procent,“ uvedl Mario Kress šéf severočeského vývojového týmu MKR Technology, který do Libya Rally nasadil svůj speciál s holandským pilotem Martinem van den Brinkem.
            Holandský jezdec ve čtvrtém dějství nejen, že prokázal své závodní schopnosti, ale navíc se ukázal jako opravdový gentleman. V etapě se do nesnází dostala portugalská pilotka Elisabete Jasinto, která byla v daný moment vedoucím jezdcem kategorie kamionů. Její speciál se ale v dunách převrátil a právě Martin van den Brink byl tím, kdo odvážnou ženu vrátil do vzpřímené polohy. „Gentleman nikdy nenechá dámu v nesnázích. Přestože jsme chtěli nahnat co nejvíce času, vystoupili jsme z vlastního stínu. Neměli jsme, co ztratit,“ podotkl pilot holandského týmu Mammoet Rallysport Martin van den Brink.
            Severočeský speciál s číslem 501 byl v cíli klasifikován jako vítěz s dvacetiminutovým náskokem na druhého krajana Jose Sminka. V celkovém ranku je čtvrtý se ztrátou půl druhé hodiny na vedoucího Belgičana Bouwense. Do cíle zbývají tři etapy. Pátý díl z Mhamidu do Merzougy má tři sta padesát závodních kilometrů.
 
Výsledky Truck – 4. Etapa (Mhamid - Mhamid, 202 km):
1. van den Brink (Renault) 3:11:02
2. Smink (Ginaf) +20:31
3. Bouwens (Iveco) +29:13
4. Verheyden (DAF) +42:24
5. Kretz (MAN) +42:36
 
Celkově:
1. Bouwens (Iveco) 17:14:13
2. Smink (Ginaf) +28:24
3. Schoones (DAF) +1:08:02
4. van den Brink (Renault) +1:34:50
5. Verheyden (DAF) +1:37:05
 

tagy: MKR Technology, Libya Rally 2016
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Severočeši v Holandsku představili první hybridní rallye kamion na světě

Mario Kress staví v Židovicích nový dakarský speciál

Van den Brink dojel Silk Way čtvrtý

Van den Brinkovi zbývá poslední etapa Silk Way“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz