rss
PatRESS News

Zpět

MKR zahájil Dakar bronzem

2. leden 2017

Členem posádky je i Roudničan Daniel Kozlovský (uprostřed). Foto: Kienberger. Resistencia - První etapa a hned pódium. Tým MKR Technology zahájil 38. ročník Rally Dakar naprosto parádně. V úvodní krátké prověrce si pilot Martin van den Brink s kamionem Renault Trucks ze severočeského technologického centra přijel pro cenný bronz. Úspěch tak slaví i roudnický palubní mechanik Daniel Kozlovský.
            "Každý začátek je naplněn velkým očekáváním, ale i určitým strachem. Všichni chtějí uspět a samozřejmě se předvést v co nejlepším světle. Pódium je naprosto senzační. Rozdíly jsou minimální a naprosto nepodstatné, ale vždycky je lepší vyjíždět do další etapy z předních pozic," zářil Mario Kress, hlavní konstruktér a autor projektu MKR Adventure.
            Na úvod letošního ročníku čekala na posádky historická premiéra v Paraguayi. V té se i přes čtyřicetistupňové vedro účastníci příliš dlouho neohřáli. Prakticky ihned po několika kilometrech se dostali do Argentiny. V rámci první závodní prověrky z Asuinciónu do Resistencie je čekalo v součtu čtyři sta padesát kilometrů a z nich jen devětatřicet závodních. Měřenou speciálku ovládl Čech Martin Kolomý s tatrou, který cílem přijel přesně za půl hodiny. Druhý Holanďan van Genugten zaostal o třináct vteřin a právě bronzový krajan Martin van den Brink z týmu Mammoet Rallysport ztratil se svým renaultem pouhých pětadvacet vteřin.
            Při své dakarské premiéře s vozem Renault Trucks se skvěle předvedl Gert Huzink ze spřáteleného týmu Riwald. Na třinácté pozici dojel s odstupem půl druhé minuty. Další minutku ztratil třetí pilot židovického speciálu Pascal de Baar na sedmnácté příčce. "Na úvod jsme určitě spokojeni. Auta jedou výborně a Gert mě mile překvapil. Vždyť je to jeho teprve druhá velká rally s naším kamionem. Věřím, že se nám společnými silami podaří udržet nejen skvělou náladu v bivaku, ale také dobré pozice," usmál se spokojeně Mario Kress.
            Druhý závodní den už bude v Jižní Americe značně náročnější. Na trati z Resistencie do San Miguel de Tucumán musí posádky zvládnout přes osm set kilometrů, z nichž je dvě stě osmdesát čtyři měřených.
           
Dakar 2017
Výsledky - 1. etapa (39 km):
1. Kolomý (Cze) Tatra 30:00 min
2. van Genugten (Ned) Iveco +0:13
3. van den Brink (Ned) Renault Trucks +0:25
4. Loprais (Cze) Tatra +0:31
5. de Rooy (Ned) Iveco +0:42
13. Huzink (Ned) Renault Trucks +1:33
17. de Baar (Ned) Renault Trucks +2:34
41. Llovera (And) Tatra +19:59

 

tagy: Dakar2017
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz