rss
PatRESS News

Zpět

MKR zahájil marockou rally vítězně.

15. duben 2018

Kamion Januse van Kasterena na Maroko Desert Challenge. Plage Blanche – První etapa a hned vítězství. Tým MKR Technology odstartoval rallye Maroko Desert Challenge na výbornou. Úvodní prolog nejrychleji zajel holandský pilot Janus van Kasteren z týmu Mammoet Rallysport. Jeho týmový parťák Martin van den Brink pak cílem projel bronzový.
            „Lepší úvod jsme si nemohli přát. Faktem ale je, že Janus trochu překvapil a nejspíš i sám sebe.  Etapou proletěl parádně bez sebemenšího zaškobrtnutí. Je ale fajn mít na pódiu hned dva piloty a věřím, že tahle bilance bude pokračovat,“ byl spokojený Mario Kress, hlavní konstruktér vítězných kamionů.
            Do jubilejního 10. ročníku marocké rallye připravil severočeský tým MKR Technology trojici závodních kamionů s holandskými piloty Martinem van den Brinkem, Janusem van Kasterenem a Gertem Huzinkem. Posádky nejprve čekalo technické odbavení v Agadiru. Rallye se ale rozjela až nedělním prologem 250 km od Agadiru na legendární Plage Blanche. V pozdních odpoledních hodinách na posádky čekalo necelých osmdesát ostrých kilometrů, které se nejprve jely ve stylu WRC, následovala patnáctka ve velkolepém kaňonu a posledních pětadvacet bylo právě na panenské bílé pláži, kde pořadatelé také připravili velký bivak, aby si všichni užili kouzlo tohoto vyhlášeného místa. A severočeské renaulty znovu zahájily ve velkém stylu. Vítězství slavil Janus van Kasteren, který na druhého Aleše Lopraise najel takřka minutu. Pódium doplnil týmový parťák Martin van den Brink. Poslední z trojice severočeských speciálů  s pilotem Gertem Huzinkem úvodním prologem projel sedmý. „Užíváme si celé tohle místo a ještě, když navazujeme na předchozí úspěchy, je to teprve paráda. Rallye je ale na začátku a už druhý den bude velmi těžký, takže se dál musíme soustředit na co nejlepší výkony, abychom na konci měli skutečný důvod k radosti,“ podotkl roudnický mechanik Daniel Kozlovský z týmu MKR Technology.
            Druhá etapa bude nejdelší z celého letošního ročníku. Na posádky čeká 470 kilometrů z Plage Blanche do Touzouninu. Po startu na pláži posádky etapa přivede na východ přes řeku Dray.  Střídat se bude písčitý povrch s kamenitým. Na trase jsou skalnaté výjezdy, suchá solná jezera, rychlé a technické průjezdy a prázdná poušť s dech beroucími krajinami.
 
Výsledky – 1. etapa (prolog 77 km):
1. van Kasteren (Renault Trucks) 47:25
2. Loprais (Tatra) +0:58
3. van den Brink (Renault Trucks) +1:19
4. Teun Van Dal (Scania) +2:22
5. Vrátný (Tatra) +2:42
7. Huzink (Renault Trucks) +3:25
 

tagy: Maroko Desert Challenge 2018
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Van den Brink vyhrává poslední etapu Silk Way Rally

Kamion MKR v předposlední etapě těsně pod pódiem

Van den Brink na Silk Way tentokrát osmý

Van den Brink přidává na Silk Way další stříbro“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz