rss
PatRESS News

Zpět

Mladí házenkáři Lovosic jsou mistry ČR

23. červen 2014

Mladší žáci Lovosic jsou mistry ČR. Nové Veselí/Lovosice – Lovosičtí házenkáři jsou mistry České republiky. Elitní tým mužů sice letos v extralize skončil bronzový, ale mistrovský titul pro Lovosice získali mladší žáci. Ti se v Novém Veselí utkali v šestici kvalifikovaných družstev v házenkářském desetiboji.
            Do třídenního desetiboje v Novém Veselí se mimo HK Lovosice probojovala pětice týmů - Talent Plzeň, HBC Karviná, HK Ivančice, Sokol Úvaly a domácí Sokol Nové Veselí. Čtrnáctičlenná družstva se mezi sebou poměřila v individuálních herních i atletických disciplínách. „Počítalo se vždy deset nejlepších výkonů,“ poznamenal trenér HK Lovosice Miloš Vodička.
            Soutěž začala pátečním hodem na dálku. Lovosičtí tuto disciplínu, ve které si nejvíce věřili, suverénně vyhráli a získali tak prvních 6 (a dalších 6 bonifikačních) bodů z celkově 60 možných. „Naopak na další disciplínu, kterou byl pětiskok, jsme si podle výsledků z kvalifikací zrovna příliš nevěřili, ale vynikajícími výkony, při kterých si všichni hráči vylepšili své maximum, jsme získali za vítězství opět plných 6 bodů,“ podotkl Vodička.
V prvním herním kole byl soupeřem Baník Karviná. Lovosičtí Karvinské zcela zaskočili aktivitou a drtivě vyhráli osobku (15:4) i nájezdy (19:15). Ve hře byly Lovosice stále vpředu, ale hrubky v závěru dovolily Karviné otočit z 8:6 na 8:9. Spravedlivou remízu zachránil Durček střelou 5 vteřin před koncem.
Vynikající výkony, znamenající osobní rekordy všech hráčů družstva, vedly k  plnému bodovému zisku také při sobotní disciplíně - běh 2x15 m. Ve druhém herním kole narazily Lovosice na Sokol Úvaly. „Po malátném výkonu jsme sice získali body za osobku (11:9), ale ztratili jsme nájezdy (14:15) i hru (5:6). Ve třetím herním kole jsme přehráli Talent Plzeň, stejně tak jsme si poradili ve čtvrtém herním kole s Ivančicemi,“ sdělil druhý z trenérů HK Lovosice Marek Trefný, když připomněl, že závěr dne patřil přesné střelbě. „Snad únava z náročného dne způsobila, že všechny týmy zůstaly hluboko za svými možnostmi, ale zisk 82 bodů nám stačil na druhé místo a tedy dalších 5 bodů do celkového hodnocení. V tu chvíli už bylo jasné, že v neděli nám k titulu bude stačit dílčí úspěch,“ usmál se Trefný.
Neděli zahájila překážková dráha, tedy poslední individuální disciplína. Někteří hráči Lovosic ale své dosažené časy znehodnotili penalizacemi za chyby. Pro poslední herní kolo proti domácímu družstvu byl trenéry stanoven jasný úkol, vyhrát osobní obranu, na kterou si soupeř věřil a v níž dosud nebyl poražen. Vynikající výkon Lovosic (11:6) znamenal definitivní zlato. A když Lovosičtí vyhráli i nájezdy, nemusela je mrzet ani smolná prohra (9:10) brankou obdrženou pouhých 15 vteřin před koncem utkání. Za druhé místo v kritériu - aktivita ve hře - pak Lovosičtí získali dalších 5 bodů.
Titul mistra ČR si tedy odvezly Lovosice, stříbrné medaile putovaly do Plzně a bronz do Úval. O titulu Lovosic rozhodla vyrovnanost hráčů podpořená vynikajícími výkony jednotlivců. Jan Durček získal zlatou medaili v disciplínách 2x15 m a pětiskok, Kilián Malý ve střelbě na přesnost a Radek Vosický bronz za výkon na překážkové dráze. Všichni hráči Lovosic skórovali a každý bodoval nejméně v jedné disciplíně. „Pro zranění soutěž nemohli bohužel dokončit Šimon Šmíd a Vítězslav Svoboda, ale prezident svazu házené Aleš Pospíšil předal zlaté medaile hráčům Janu Durčekovi, Václavu Kovářovi, Josefu Staňkovi, Martinu Prášilovi, Tomáši Jelínkovi, Danielu Dojčinovičovi, Vítězslavu Svobodovi, Kiliánovi Malému, Jakubu Donátovi, Michalovi Burgrovi, Petru Koubovi, Radimu Vosickému a  Šimonovi Šmídovi,“ vyjmenoval zlaté hochy Marek Trefný.
 

tagy: házená, Lovosice, MČR, titul, mladší žáci,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz