rss
PatRESS News

Zpět

Motl jedná z francouzským týmem Nantes

28. května 2013

Jiří Motl střílí proti Dukle.
Lovosice – Po té, co trenér házenkářského týmu HK .A.S.A. Město Lovosice Vojtěch Srba oznámil odchod ze svého postu, se možná schyluje k dalšímu konci v kádru. Jak v následujícím rozhovoru po posledním zápase sezóny prozradil, tak severočeský extraligový tým by mohl opustit i jeden z hlavních tahounů, reprezentant Jiří Motl.
 
Jirko, co říkáš opět poslednímu zápasu s Duklou?
Od té doby, co Duklu máme v nadstavbě, tak kromě toho prvního kola jsme ji vždy porazili. Letos to byl poslední zápas navíc před vlastním publikem, po kterém jsme museli čekat na večerní výsledek Hranic, takže i proto jsme to chtěli zvládnout.
 
Byl to ideální výkon?
Teď v závěru sezóny se to k tomu přibližovalo, ale ideální to také nebylo. To snad není žádný zápas, co si pamatuji, maximálně jeden, když jsme tady před dvěma lety porazili Karvinou o dvanáct, tak to byl ideální výkon.
 
Je asi škoda, že podobné výkony se nepodařilo zopakovat, že?
Celou nadstavbu jsme měli jak na horské dráze. Zápas se nám podařil, pak jsme vybouchli, pak se zase podařil a zase jsme vybouchli a takhle to bylo celou nadstavbu. Škoda, že jsme lépe nezvládli předposlední kolo, kdy jsme prohráli v Hranicích, protože bychom hned věděli na čem jsme.
 
Bylo tedy těžké se na poslední zápas motivovat?
Nebylo. Hráli jsme doma a chtěli jsme fanouškům ukázat, že hrát umíme, i když to v tom předposledním kole vypadalo, že jsme to vypustili, ale my bojovali a bylo vidět, že nám to nešlo. Mohli jsme dělat, co jsme chtěli, ale stejně to tam nepadalo. Teď jsme ukázali, že hrát umíme i s týmy, které jsou před námi.
 
Jak bys zhodnotil právě uplynulou sezónu?
Zhodnotil bych ji po částech. První polovina se nám povedla, včetně evropského poháru, kdy jsme i tady doma dokázali porazit Vardar Skopje, což byl obrovský úspěch. Po zimní pauze jsme dobře začali s Hranicemi, ale v dalším kole jsme remizovali v Brně a od té doby se ty výkony táhly. Nemohli jsem se chytit. Ještě v základní části jsme dvakrát prohráli s Jičínem, začali jsme ztrácet body doma. Díky tomu byla sezóna otevřená až do úplného konce. Po našem posledním zápase jsme museli doufat, že to Zubří nevypustí a porazí Hranice, ale Hranice zvítězily a my skončili čtvrtí.
 
Co vlastně tvé zdravotní problémy?
Ty mě provázely celý rok. Po téhle stránce to pro mě byla smolná sezóna. Když jsem nabral sílu, tak zase něco přišlo, nějaké svalové zranění nebo angína. Doufám, že v příští sezóně se to zlepší.
 
Je možné, že kdybys byl fit, měli byste o těch pár bodů víc?
Člověk, když to vidí z tribuny, tak si říká, co by udělal lépe, ale kdybych na tom place byl, tak by to třeba tak vůbec nebylo. To je jen spekulování. Stalo se, že v některých důležitých zápasech jsem nemohl hrát na sto procent, což je škoda. Mohlo to vypadat jinak, ale také nemuselo.
 
Trenér Srba se loučil, jak vypadá tvá budoucnost?
Mě teď s reprezentací čeká 10. - 15. června kvalifikace, takže já si vše nechávám otevřené. S kariérou se loučit nehodlám. Doufám, že mě nějaké ty roky ještě čekají.
 
A co se týče nějakých nabídek?
Jednáme s francouzským prvoligovým týmem z Nantes, ale nerad bych předbíhal. Vždy, když se člověk na něco moc těší, tak to obvykle nevyjde.
 
Co reprezentace?
Jsem vždy rád, když jsem nominovaný, protože si vždy velmi odpočinu od Lovosic. Není to nijak velké město a občas odsud odjet je psychicky posilující. Samozřejmě mezinárodní házená je také jiný chleba. Letíme do Izraele, kde nás nečeká nic jednoduchého. Němci s nimi měli problém, Černá Hora tam prohrála. Pak se určitě doma, tradičně před skvělou kulisou,  budeme snažit potvrdit postup na Mistrovství Evropy proti Černé Hoře.
 
Byl jsi dvakrát za sebou nejlepší střelec extraligy, ale hattrick se teď nepovedl. Má člověk čas v sezóně myslet na individuální soutěž?
Vůbec ne. Navíc ke konci, když se hraje sobota-středa, tak ti hráči koukají jen na to, co je čeká. Nadstavba byla vysilující a pro mě bylo vždy důležitější, jak se vede týmu než jednotlivci.
 
Milan Berka kdysi řekl, že ve slavení jste mistři světa. Bude se po sezóně slavit?
Oslavy? Po zápase jsme si sedli na pivko a příští týden se jedeme hromadně odreagovat. Chceme to strávit koupáním a takovými těmi věcmi, co se dělají na dovolené. (Usmál se.)
 
Fotogalerie z posledního utkání s Duklou.


tagy: házená, Lovosice, extraliga, Tipgames, Motl, rozhovor, Dukla,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz