rss
PatRESS News

Zpět

Motl míří na EURO

7. ledna, 2012

                   Lovosice – Lovosický házenkář Jiří Motl dostal životní pozvánku. Reprezentační kouč Martin Lipták ho zařadil mezi šestnáctku reprezentantů, kteří budou Českou republiku hájit při nadcházejícím Mistrovství Evropy v Srbsku. Pocta je to přitom veliká, protože Motl je jediným extraligovým hráčem reprezentačního kádru.
 
                  „Měl jsem velkou radost, když mi to trenér Lipták oznámil na pátečním tréninku. Spíš mě, ale přepadl určitý pocit zodpovědnosti, protože nechci zklamat nejen jeho, ale především sebe a lidi, kteří mi věří,“ sdělil hráč HK .A.S.A. Město Lovosice Jiří Motl, který s reprezentací trávil společný čas už od 3. ledna. „Přestože jsem na tom koncem roku nebyl zdravotně nejlépe, v nominaci jsem tajně věřil. Cítím se dobře. Jednu tašku už jsem poslal na místo, teď si dám ještě vyprat pár věcí, abych mohl dobalit druhou, a tu si už vezmu pozítří s sebou na cestu,“ přiznal s úsměvem Motl.
 
                  Pro nejlepšího střelce loňského ročníku extraligy, který je i v současné době lídrem tabulky střelců je pozvánka na EURO v Srbsku jednou z dosavadních největších příležitostí, jak se zviditelnit. „Na Evropě už jsem sice byl, ale tehdy jsem jen zahříval lavičku. Teď přichází příležitost si také zahrát,“ podotkl Motl.
 
                  Jiří Motl bude jako levé křídlo především krýt záda zkušenému tahounovi Karlu Nocarovi. „Jirka je inteligentní pracovitý hráč, který v případě nouze dokáže na levém křídle Karla nahradit. Karlova úloha je ale nezastupitelná, co se týče atmosféry v týmu a důležitý je i svou využitelnosti na různých postech v obraně,“ vyjádřil se na adresu lovosického „špílmachra“ reprezentační trenér Martin Lipták.
 
                  Mezi Nocarem a Motl však panují dobré poměry. „Je mezi námi, řekl bych, nezbytná zdravá rivalita, ale jeden druhému to přejeme. Vlastně nejde jen o nás, ale o celý tým, který nezná něco jako závist. Každý má svoji roli, kterou si plní na sto procent. Nebojím se říci, že taková parta, jako je teď, se sejde málokdy, což je důležité především pro úspěch samotný,“ odkryl zákulisní karty uvědoměle Motl.
 
                  Český tým se v sobotu rozešel na jediný den volna. Reprezentace do Srbska odlétá už v pondělí, kde ji pak čekají dva neveřejné modelované přípravné zápasy proti domácí reprezentaci a tři dny herní přípravy v místě dějiště. „Jsem rád, že necestujeme na nějaký přípravný turnaj někam mimo Srbsko, a že už můžeme být v místě šampionátu. Další aklimatizace před turnajem se nám osvědčila i v případě posledního Eura v Rakousku,“ glosoval situaci pro web Českého svazu házené trenér Lipták.
 
                   Evropský šampionát v Bělehradu odstartuje v neděli 15. ledna. Ve hře přitom nejsou jen cenné kovy, ale také poslední volná místa do kvalifikačních turnajů na Olympijské hry v Londýně. Česko je ve skupině B spolu s Makedonií, Německem a Švédskem, když do prvního utkání nastoupí hned v prvním dnu od 17:20 hodin s Německem. „Všichni máme tajný sen, ale ten se nesmí říci nahlas, aby se zbytečně nezakřikl,“ mrknul lišácky Motl.


tagy: házená, Lovosice, Motl, reprezentace, mistrovství, Srbsko, Bělehrad,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz