rss
PatRESS News

Zpět

Motl: Hattrick jsem nečekal a neříkám to jako Karel Gott

28. února 2013

Vítězný Jiří Motl.
Litoměřice – Jako první sportovec v historii ankety Sportovec roku Litoměřicka získal lovosický házenkář Jiří Motl zlatý hattrick. Tradiční ceremoniál se hráči extraligového týmu HK .A.S.A. Město Lovosice povedlo ovládnout třikrát po sobě.
 
Jirko, čekal jsi, že hattrick dopadne?
Abych řekl pravdu, tak jsem to nečekal. Neříkám to ale jako Karel Gott. Myslím to vážně, protože mé podzimní výkony nebyly tak ideální jako v předešlých dvou sezónách. Bylo to pro mě celkem překvapení, protože je tu zástup dalších výborných sportovců, kteří jsou mistři světa, nebo vítězové světových pohárů. Je tedy pro mě čest být mezi nimi.
 
Přebíral jsi cenu za vítězství mezi jednotlivci a s kolegy i za kolektiv. Která je hodnotnější?
Jsou to dvě první místa. Jsem především rád za ten týmový úspěch a jednotlivec pak potěší.
 
Jak je náročné vynikat v kolektivním sportu?
Ve srovnání s jednotlivcem jako sportovcem, má určitě jednotlivec navrch, protože bojuje jen sám za sebe. V týmu se prostě hraje za tým a už to nezáleží jen na jednom, ale na celé sestavě. Ten tým naopak může vyburcovat toho jednotlivce k takovému výkonu, že se pak může rovnat výkonu jednotlivců.
 
V předchozích dvou letech jsi byl nejlepším střelcem extraligy. V posledních zápasech se ti najednou tolik nedaří. Co tě zastavilo?
Nevím. Jsem si vědom toho, že ty mé góly týmu schází. V Brně jsme remízovali. Kdybych hrál standard pěti gólů, tak si myslím, že bychom vyhráli. Určitě jsme na to měli. Stejně tak teď na Dukle, kde jsem nedal ani jeden a o branku jsme prohráli. Jsou si toho vědomi všichni a tomu týmu pak schází pohoda. Nechci říct, že bych byl nepostradatelný, protože každý je nahraditelný, ale teď to nejde a snad se to nějakým zápasem brzy zlomí.
 
Stojí za výpadkem něco konkrétního?
Žádná rodinná nebo jiná tragédie za tím určitě není. Kdybych ale opravdu, kdybych věděl, co za tím je, tak bych se to snažil napravit. Nevím, kde přesně je chyba.
 
Kolik by bylo potřeba sil k tomu zopakovat triumf nejlepšího střelce ligy? Je to ještě možné?
Nad tím vůbec nepřemýšlím. I po těch výkonech je pro mě důležitější hrát týmově. Když se mi bude dařit, bude to dobré, ale i když se bude dařit někomu jinému, tak stále to bude tak, že budeme šlapat jako jeden člověk. Pro mě spíš než osobní, je důležitější týmový úspěch.
 
Jaká je spokojenost s tím, jak se týmu momentálně v extralize daří?
Po podzimu byla velká spokojenost, ještě i po prvním zápase, který jsme zvládli proti Hranicím, ale teď poslední tři zápasy, které nám nevyšly, tak už takové nadšení není. Doma proti Jičínu jsme dva body ztratit neměli. Nedá se ale nic dělat, soutěž je vyrovnaná a řekl bych, že vůbec nic není ztraceného. Teď musíme zvládnout Frýdek, Kopřivnici a porvat se doma o další plusové body s Plzní.
 
Jak letos dopadne extraliga?
Doufám, že vybojujeme jednu z medailí. Určitě se o ni porveme.
 
Fotogalerie


tagy: Sportovec roku, Jiří Motl, házená, Lovosice, Deník, rozhovor,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz