rss
PatRESS News

Zpět

Motl: Výhra v evropském poháru je plus pro sebevědomí

13. září 2012

Jiří Motl se podepisuje fanouškům
Lovosice – První zápas Evropského poháru proti chorvatskému celku HC Zamet Rijeka zvládli lovosičtí házenkáři na výbornou, když na domácím hřišti zvítězili o čtyři branky. S deseti góly byl navíc nejlepším střelcem domácí tahoun Jiří Motl.
 
Jiří, mohli jste si přát snad lepší úvod do sezóny?
Byli jsme sami zaskočeni, že se nám už na začátku podařilo vést pět nula. Díky tomu jsme si vytvořili náskok, který jsme udržovali do konce prvního poločasu. Začátek toho druhého se nám kapku nepovedl, ale pak jsme zase uskočili a do konce si stav naštěstí pohlídali. Čtyři góly je, řekl bych, hodně dobrý náskok, ale určitě bude záležet, jaká bude atmosféra u soupeře a jestli se z toho nesesypeme. Každopádně si myslím, že výhra v Evropském poháru je jedině plus pro naše sebevědomí.
 
Sám jsi skóroval desetkrát. Jak bylo těžké se prosadit proti chorvatské obraně?
Mně ten celkový styl vyhovoval a nedělal mi problémy. Tím, že jsem byl na začátku sezóny na operaci, tak o to víc jsem byl plný velké chuti hrát. Bylo to pro mě parádní a vlastně to díky tomu šlo tak nějak samo.
 
Cítíš se po operaci kýly ještě nějak limitovaný?
Teď už ne. Poslední týden a půl se už cítím dobře, takže mě už nic nelimituje. Akorát jsem zmeškal začátek přípravy, takže se jen častěji nechávám vystřídat, protože to na mě je moc, ale s postupem sezóny se to určitě zlepší.
 
Máte za sebou konfrontaci s evropským soupeřem. Bylo to něco jiného, než na co jste zvyklí z extraligy?
Samozřejmě. Zvlášť pro mě. V extralize jsem nějaký devátý rok, když počítám i HILku, takže pro mě je vždy velká motivace zahrát si proti nějakému evropskému týmu. Je to něco jiného než hrajete v přípravě. Máte motivaci vyhrát a dosáhnout nějakého výsledku a samozřejmě, že jsme tu výhru chtěli také pro naše fanoušky, kteří byli vážně super.
 
Jaké šance jsou do odvety?
Procentuálně bych řekl, že šance jsou nakloněny na naši stranu. Je dobře, že jsme vyhráli a do odvetného zápasu budeme nastupovat plus čtyři góly. Dále je dobré, že u nás dal soupeř jen třiadvacet gólů, takže kdyby se u něj strhla nějaká přestřelka, tak je to jedině plus pro nás. Tipnul bych si, že na naši stranu je nakloněno takových šedesát procent.
 
Trenér říkal, že vás dopředu požene strach ze soupeře. Bylo to tak?
Mě strach nehnal, spíš to, že jsem si chtěl zahrát a zkusit si něco jiného. Prostě se hraje úplně jinak a nedá se to srovnat ani s tím, když během přípravy hrajeme s dalšími zahraničními týmy. Tam to bylo takové uvolněnější. Teď na týmu bylo vidět, že chtěli úplně všichni, od brankáře až po lavičku.
 
Měli jste si to užít, nebyl na vás kladený tlak a nutnost vyhrát. Jaká vlastně byla v kabině nálada?
Nálada v šatně byla vynikající. Nedělaly se žádné blbosti, jako při jiných zápasech, nic se nevymýšlelo. Doopravdy jsme se soustředili jen na ten zápas a řekl bych, že si to každý užil.
 
Deset gólů je vidět, chceš se sám více prodat v Evropě?
Nevím, jestli mě tohle prodá. Je to sice určitě dobré, ale jsem spíš rád, že jsem mohl pomoci týmu a že to dopadlo tak, jak to dopadlo.
 
V čem je váš tým jiný oproti loňsku?
Já bych řekl, že se toho moc nezměnilo. Máme vše zažité, teď se akorát víc do naší hry zakomponoval Honza Landa. Už na konci sezóny to bylo vidět. Zakončili jsme ji výborně, a i když pozdě, tak se začalo dařit. Myslím si, že jsme si ten konec minulého roku přenesli do toho nového. Teď už nám zbývá v tom jen pokračovat. Povedlo se nám první ligové utkání, kde jsme museli zapomenout na evropský pohár, takže věřím, že už nás nepotká to, co loni a letos budeme mít i větší šance na celkové pořádné umístění v lize.
 
Fotogalerie z utkání EP v Lovosicích
 
 


tagy: házená, Lovosice, extraliga, Motl, rozhovor, Zamet, Rijeka, Evropský pohár,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz