rss
PatRESS News

Zpět

MRK prověří těžké etapy Libya Rally

10. duben 2016

Kamion MKR Technology. Židovice – Poprvé od věhlasného Dakaru vyjede kamion židovického týmu MKR Technology do další ostré soutěže. V Maroku je na programu Libya Rally, kterou ve speciálu Renault Trucks pojede holandský pilot Martin van den Brink. Cíl je tentokrát jasný – maximálně otestovat nové komponenty a co nejlépe se připravit na srpnovou ruskou Silk Way Rally.
                  Martin van den Brink tak znovu vstupuje do závodního procesu po té, co mu jeho kamion hned na úvod Dakaru doslova lehl popelem. Jeho závodní natěšení je proto velké, nicméně tentokrát jde výsledek a osobní ambice trochu stranou. „Nikdy nemůžeme říci, že závodíme jen pro účast. To by bylo proti základní myšlence celého závodění, ale výsledek tentokrát opravdu není cíl, na který se budeme zaměřovat. Od Dakaru jsme udělali hodně změn, které potřebujeme pořádně prověřit v ostrém chodu. Nově otestované komponenty nám pomohou při stavbě nových aut, jejichž konstrukce běží naplno,“ podotkl Mario Kress, šéf stáje MKR Technology a autor projektu MKR Adventure.
                  Severočeský tým, který do Afriky odlétá tuto středu, se hodlá zaměřit především na různá nastavení turba, podvozku, změn na nápravách a především na brzdovém systému. Závodní kamion s technickým zázemím do Maroka odcestoval v předchozím týdnu. „Jsme samozřejmě všichni zvědaví. Půjde prakticky o první ostré testy po Dakaru. Ten se nám podařil, ale také nás v celé řadě věcí pořádně vyškolil, takže stále je mnoho věcí, na kterých musíme zapracovat a Libya Rally je prostě další zastávkou na cestě vývoje našeho kamionu, se kterým jednou budeme chtít Dakar vyhrát,“ netají se Mario Kress.
                  Oficiální program Libya Rally začíná již tento čtvrtek, kdy jsou na programu technické přejímky. Po nich bude následovat sedm náročných dní. Rallye letos poněkud změnila svoji strategii a jde v moderním pojetí náročného cross-country stylu. Účastníci tentokrát poznají sedm naprosto rozdílných etap, sedm bivaků a sedm kompletně odlišných oblastí. Maroko závodníci projedou od jihu k severu. V součtu na ně čeká dva tisíce sedm set kilometrů, které odstartují v Agadiru a skončí příští čtvrtek 21. dubna v Saidii. Posádky tak od pobřeží Atlantského oceánu přejedou na pobřeží Středozemního moře. „Čeká nás, troufám si říci, dokonalá prověrka jako z dob starých etap legendární soutěže Paříž-Dakar. Náš speciál prověří rychlé tratě, ale i technické etapy, široké africké pláně, písečné duny, solná jezera. Těšíme se na to,“ dodal s odhodláním sobě blízkým hlavní konstruktér týmu Mario Kress.
 
Libya Rally 2016:
1. etapa – 15.4. - Agadir – TanTan (480 km)
2. etapa – 16.4. - TanTan – Akka (550 km)
3. etapa – 17.4. - Akka – Mhamid (410 km)
4. etapa – 18.4. - Mhamid – Zagora (320 km)
5. etapa – 19.4. - Zagora – Merzouga (280 km)
6. etapa – 20.4. - Merzouga – Tendrara (325 km)
7. etapa – 21.4. - Tendrara – Saïdia (290 km)

tagy: MKR Technology, Libya Rally 2016
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz