rss
PatRESS News

Zpět

MTB Tour pojedou i děti

20. září 2016

MTB Tour si užijí také děti. Litoměřice – Součástí cyklistického maratonu horských kol MTB Tour České středohoří jsou i dětské závody, resp. krátká trasa pro rodiny s dětmi, se kterou si pohodlně poradí i zcela nezkušený jezdec. Akce startuje v Litoměřicích už tuto neděli a nabídne celou řadu atrakcí nejen pro cyklisty.
                „Na programu naší MTB Tour je také Mini MTB Maraton. Tuto osmikilometrovou příjemnou trať po cyklostezce zvládne naprosto každý. Ti nejmenší dokonce mohou jet v cyklosedačkách svých rodičů. Chceme, aby si akci užili úplně všechny věkové skupiny, takže trasa pro nejmenší či začátečníky je nedílnou součástí závodu od loňského začátku a já věřím, že letos se na startu objeví ještě početnější startovní pole než při loňské premiéře,“ podotkl Lukáš Harvánek, ředitel MTB Tour České středohoří.
                Nejkratší závod letošního 2. ročníku měří přesně 8,2 km. Účastníky trasa vyvede ze startu na litoměřickém Mírovém náměstí ulicí Jarošova na Labskou cyklostezku ve směru na Ústí nad Labem. Obrátka je v Žalhosticích před vjezdem na silnici, kde se závodníci otočí a pokračují zpět stejnou cestou. Průjezd městem na zpáteční cestě bude veden ulicemi Zahradnická, přes Mariánské náměstí, Pekařská, Krajská a Michalská.
                Mini MTB Tour startuje tuto neděli přesně v 10 hodin. Účastníci se mohou přihlásit na místě v kanceláři závodu ráno nejpozději hodinu před výjezdem. Připravena je pětice kategorií od 3 do 18 let s tím, že trasu mohou absolvovat i ženy a muži jako nesoutěžní fitness jízdu. Podmínkou startu dětí do 18 let je souhlas rodičů a ti nejmenší musí jízdu absolvovat v doprovodu oprávněné osoby. „V rámci startovného každé dítě dostane diplom, medaili, teplé jídlo, dětský nápoj po dojezdu a samozřejmě první tři v kategorii převezmou na pódiu ceny od zajímavých osobností. Každý si navíc zcela zdarma může vyzkoušet řadu poutavých stanovišť v rámci programu a projektu Užít Litoměřice zdravě,“ láká v neděli do Litoměřic Lukáš Harvánek

tagy: MTB Tour 2016
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Svět opustil vítěz poslední etapy ZMJ Andreas Byskov Sarbo

Vítězný Francouz Toumire si uvědomuje sílu Závodu míru juniorů

Tiberi vyhrál suverénně královskou etapu, Toumire žluťáka udržel

Italové ovládali celý čtvrtek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz